Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Własny Leitz Phone 1 firmy Leica to nazwany Sharp Aquos R6

Po wieloletniej współpracy z Huawei i najnowszymi Ostry Aquos R6Leica w końcu wypuszcza swój własny smartfon. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Tokio ogłosił, że Telefon Letz 1 Pierwszy telefon komórkowy marki Leica, będzie dostępny wyłącznie w Softbanku, kiedy zostanie wprowadzony na rynek w lipcu.

Producent aparatu nie boi się przyznać, że Leitz Phone 1 to w rzeczywistości przemianowany Aquos R6 (co wcale nie jest złe), z pierwszym naciskiem na „prawdziwe wrażenia z Leiki” aż do wzornictwa na poziomie przemysłowym i interfejs użytkownika.

Leica Leitz 1. telefon

Leitz Phone 1, nazwany na cześć oryginalnej marki Leica, ma podobny język projektowania jak popularne aparaty i jest wyposażony w Leica Red Dot oraz magnetyczną okrągłą osłonę obiektywu. Ale zamiast skórzanego tyłu, urządzenie ma matową czarną szklaną obudowę, która pasuje do obudowy Leica Silver – o grubości 9,5 mm i wadze 212 mm. Tylną stronę można zabezpieczyć dołączonym twardym etui.

Leica Leitz 1. telefon

Leica Leitz 1. telefon

Podobnie jak Aquos R6, Leitz Phone 1 ma 1-calowy czujnik o rozdzielczości 20 MP dla głównego aparatu f/1.9, a także aparat do selfie 12,6 MP po drugiej stronie. 6,6-calowy wyświetlacz IGZO OLED oferuje rozdzielczość 2730 x 1260 plus zmienną częstotliwość odświeżania 240 Hz za pośrednictwem wejścia czarnej ramki (w celu zmniejszenia rozmycia ruchu; tak naprawdę to tylko 120 Hz). Pod ekranem znajduje się również ultradźwiękowy czujnik odcisków palców „3D”, który może jednocześnie odczytać do dwóch odcisków palców, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Chociaż znajdziesz tutaj ten sam główny procesor Qualcomm Snapdragon 888 i 12 GB pamięci RAM, otrzymasz 256 GB pamięci — dwa razy więcej niż Aquos R6; Możesz rozszerzyć do 1 TB za pomocą gniazda kart microSD. Pojemna bateria o pojemności 5000 mAh i odporność na kurz/wodę IP68 nie znikną.

READ  Składany wyświetlacz OLED Samsunga może zakończyć rynek inteligentnych głośników – gdyby kiedykolwiek został wyprodukowany
Leica Leitz 1. telefon

Leica Leitz 1. telefon

Leitz Phone 1 działa na systemie Android 11, który ma „w dużej mierze monochromatyczny” interfejs użytkownika dostosowany przez firmę Leica. Nic dziwnego, że aplikacja aparatu oferuje tryb „Leitz Looks” do robienia czarno-białych zdjęć, co zadowoli fanów Leiki. Poza tym interfejs wygląda bardzo podobnie do Androida, opierając się na zrzutach ekranu pokazanych podczas dzisiejszego przemówienia.

Obecnie Leitz Phone 1 jest ekskluzywnym japońskim bankiem Softbank, proszącym o 187 920 jenów, czyli około 1700 USD. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się 18 czerwca, a telefon będzie dostępny pod koniec lipca. Nie ma jeszcze informacji o dostępności międzynarodowej, więc będziemy uważnie śledzić inne ogłoszenia.