Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wolno poruszający się żółw opóźnia pięć samolotów na lotnisku w Japonii Japonia

Żółwie na pasie startowym prawdopodobnie nigdy nie będą rywalizować z wężami w samolocie, jeśli chodzi o dramatyczny efekt, ale jeden z gadów trafił na pierwsze strony gazet po niewinnym spacerze po asfalcie na drugim najbardziej ruchliwym lotnisku w Japonii, opóźniając pięć samolotów.

Żółw, który waży nieco ponad 2 kg, był widziany powoli po pasie startowym międzynarodowego lotniska Narita w pobliżu Tokio w piątek rano, co skłoniło pilota przygotowującego się do startu, aby wezwał kontrolę ruchu lotniczego.

Pracownicy usunęli zwierzę siatką i sprawdzili pas startowy o długości 4000 metrów pod kątem innych ciał obcych, powodując 15-minutowe opóźnienie w przypadku pięciu lotów, według Mainichi Shimbun.

Wśród nich jest All-Nippon Airways Airbus A380, którego nadwozie ozdobiono jasnoniebieskimi wizerunkami żółwi morskich, dekoracją, która zadebiutowała w lipcu zeszłego roku, aby uczcić służbę przewoźnika na Hawaje, gdzie zwierzęta są uważane za święte.

Podczas gdy pracownicy lotniska są od czasu do czasu wzywani do usuwania bezpańskich kotów, jenotów i królików z pasa startowego, żółwie widywane są niezwykle rzadko, podała gazeta Mainichi. Gazeta dodała, że ​​urzędnicy Narita uważają, że stworzenie mogło pochodzić ze stawu magazynowego na lotnisku, znajdującego się około 100 metrów od pasa startowego.

Po tym, jak ANA musiała odwołać 14 tygodniowych lotów do Honolulu z powodu pandemii koronawirusa, firma korzysta ze swojej floty A380 na trasach krajowych. Samolot, o którym mowa, miał wystartować do lotu na południową japońską wyspę Okinawę, kiedy pojawił się żółw.

Linia lotnicza zignorowała zakłócenie. „Na Hawajach żółwie morskie są postrzegane jako przynoszące szczęście i mamy nadzieję, że ten żółw, który przyleciał na lot, wskaże świetlaną przyszłość” – powiedziała w oświadczeniu.

READ  Wystrzelenie chińskiego łazika Zhurong Mars po opuszczeniu lądowiska