Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wpływowa na fitness Emily Skye wyjaśnia, jak w wieku 39 lat zdiagnozowano u niej ADHD

Wpływowa na fitness Emily Skye wyjaśnia, jak w wieku 39 lat zdiagnozowano u niej ADHD

Emily Skye, potentata fitness i matka dwójki dzieci, podzieliła się swoimi doświadczeniami z neuroróżnorodnością po niedawnej diagnozie wyłącznie Body+Soul, w nadziei, że uda jej się rozpocząć dyskusję z innymi kobietami, które mogą borykać się z problemami.

Przez 39 lat mojego życia czułem się inny.

Ciągle czułem się samotny, niespokojny, przytłoczony i miałem ogólne poczucie braku przynależności.

Słyszałem określenia „jesteś zbyt wrażliwy” i „przestań za dużo myśleć” więcej razy, niż mogę zliczyć, więc nauczyłem się poruszać po świecie, maskując i ukrywając części siebie, mając nadzieję, że wpasuję się w szablon co uważa mnie społeczeństwo. 'naturalny'.

Przez prawie cztery dekady akceptowałam fakt, że nie ma wyjaśnienia, dlaczego i jak się tak czuję – ale potem dotarłam do punktu, w którym zdałam sobie sprawę, że nie mogę dalej żyć w ten sposób.

Więcej podobnych historii znajdziesz na stronie bodyandsoul.com.au

Jako właściciel platformy cyfrowej zawsze uważałem, że priorytetem jest zachowanie jak największej realności i szczerości. Dzielenie się tymi szczegółami bardzo mnie przeraża, ale poczułam się zmuszona podzielić się swoją podróżą, wiedząc, z jakimi zmaganiami boryka się wiele kobiet, szukając potwierdzenia i zrozumienia. Mógłbym z łatwością narysować cały czas słońce, tęcze i lody na patyku, ale byłoby to dalekie od prawdy.

Nigdy nie spodziewałam się, że moje poszukiwania odpowiedzi zaprowadzą mnie w świat neuroróżnorodności. Pod okiem współczującego psychiatry odkryłam prawdę: przez cały czas żyłam z niezdiagnozowanym ADHD.

Usłyszenie tej wiadomości spowodowało silne uczucie ulgi w całym moim ciele. Kiedy mi to wyjaśniono, moje uczucia i motywacje zaczęły nabierać sensu i teraz wiem, że tych rzeczy nie można kontrolować – są one po prostu częścią działania mojego mózgu.

Lubisz co widzisz? Zapisać się do biuletyn bodyandsoul.com.au

W tym okresie testów i diagnozy badania były dla mnie czymś, co dawało mi dużo komfortu. Jedną z najciekawszych statystyk, jakie odkryłem, jest to, że około jeden na dwudziestu Australijczyków ma ADHD. Jednak znacznie trudniej jest zdiagnozować kobiety, ponieważ systemowi łatwiej jest błędnie zdiagnozować zaburzenie neurologiczne i zamiast tego używać etykiet takich jak niska samoocena, depresja czy stany lękowe.

READ  Victoria zgłasza 1302 nowe przypadki COVID-19

Kolejnym bardzo interesującym faktem, który odkryłem, jest to, że mózgi ADHD mają naturalnie niski poziom noradrenaliny (neuroprzekaźnika związanego z dopaminą), która pomaga kontrolować ośrodek przyjemności i nagrody w mózgu. Jednym ze sposobów, w jaki profesjonaliści sugerują pomoc w zwiększeniu poziomu noradrenaliny, jest sprawność fizyczna.

Ten szczegół mnie rozśmieszył, ponieważ zdałem sobie sprawę, że całą swoją karierę zbudowałem wokół miłości do zdrowia i sprawności fizycznej i zawsze pasjonowałem się wyrażaniem tego, jak dobre ćwiczenia poprawiają samopoczucie fizyczne i psychiczne. To tak, jakby moja podświadomość prowadziła mnie przez cały czas w kierunku działań, które przez cały czas odżywiały ciało i umysł.

Związek między sprawnością fizyczną a regulacją ADHD to coś, o czym myślałem wiele godzin i jestem bardzo wdzięczny, że w wieku 20 lat podjąłem decyzję o rozpoczęciu podróży, która teraz doprowadziła mnie do tej niesamowitej społeczności kobiet poprzez moją Emily Aplikacja Skye FIT. .

Teraz rozumiem, w jaki sposób struktura aplikacji, która kładzie nacisk na spójność, uważność i możliwe do osiągnięcia cele, jest zgodna ze strategiami zarządzania ADHD oraz w jaki sposób aspekt społecznościowy sprzyja poczuciu przynależności i zachęty, co jest tak ważne dla osób poruszających się po neuroróżnorodności.

Nikt nie zasługuje na to, aby żyć jak złamany człowiek, a ulgę, jaką odczuwasz, gdy zostajesz zrozumiany, jest to, że największy ciężar został usunięty z całego twojego ciała.

Wreszcie mogę sobie pomóc i dzięki temu być najlepszą wersją siebie dla mojej rodziny. Jestem bardzo wdzięczny mojej rodzinie i przyjaciołom, którzy akceptują mnie i kochają bez względu na wszystko, a szczególnie jestem wdzięczny mojemu partnerowi, Grudniowi, który bezwarunkowo stał przy mnie przez ostatnie 14 lat.

ADHD nie jest etykietą, która mnie definiuje. Jestem cudownie wyjątkowa, jak wszyscy inni na tym świecie. Jeśli przeżywasz teraz trudny okres, pamiętaj, że nigdy nie jesteś sam i że jesteś niesamowicie wyjątkowy. W końcu kto definiuje „normalność” w świecie tak cudownie różnorodnym jak nasz?

READ  Naukowcy odkryli nową fizykę w poszukiwaniu ciemnej materii

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na Ciało + dusza Zostało tu powielone za zgodą