Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wschodzący festiwal „zatrzymuje się” na dzień po otwarciu, gdy Melbourne zostaje zablokowane | Festiwale

Najnowszy duży festiwal artystyczny w Melbourne, Rising, w dzień po jego otwarciu zaczął się burzyć, a rząd wiktoriański ogłosił, że w czwartek wieczorem obowiązuje stan siedmiodniowej blokady.

Długo oczekiwany Winter Arts Festival rozpoczął się w środę po długim oczekiwaniu, tylko w czwartek, kiedy miasto zostało zamknięte przez „wyłącznik”, który zamknął obiekty rozrywkowe i artystyczne pod dachem i na świeżym powietrzu oraz zakazał publicznych zgromadzeń.

Pełniący obowiązki premiera James Merlino ogłosił zamknięcie w czwartek rano, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tego, co nazwał „wysoce zaraźliwym” wariantem Covid-19, który rozprzestrzenia się „szybciej niż kiedykolwiek”.

Rajd miał trwać do niedzieli 6 czerwca. W chwili pisania tego artykułu blokada miała potrwać do piątku 4 czerwca.

W odpowiedzi na dyrektywy dotyczące zdrowia publicznego, Rising odwołało wszystkie wydarzenia od godziny 17:00 w czwartek do 4 czerwca i zobowiązało się do zwrotu kosztów za wszystkie bilety w tym okresie. W komunikacie wydanym przez festiwal stwierdzono, że „decyzja dotycząca wydarzeń zaplanowanych na 4–6 czerwca zapadnie w przyszłym tygodniu”.

Początkowo wysokość miała wzrosnąć w 2020 r., Ale została odwołana z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, która uderzyła w szczególności w Melbourne, powodując kolejne blokady, które trwały od marca do października, oraz trzecie nagłe zamknięcie wcześniej. . Rok.

W następstwie pandemii, aw szczególności ograniczeń w podróżowaniu, które nadal obowiązywały na całym świecie i regularnie między stanami australijskimi, wschodzący współreżyserzy Hannah Fox i Gideon Opzanick opracowali głównie lokalny program: 113 publicznych wydarzeń artystycznych i instalacji z 800 artystów, ponad 750 z nich z epoki wiktoriańskiej.

Przemawiając w czwartek po ogłoszeniu, Fox powiedział, że chociaż wszyscy uczestnicy festiwalu byli zdruzgotani, to „przygotowywali się na każdą ewentualność”.

„To jest najtrudniejsze do pokonania. Planowaliśmy ten festiwal podczas ostatniego postoju, więc zawsze była taka możliwość”.

Zapisz się, aby każdego ranka otrzymywać najważniejsze informacje z Guardian Australia

Nagłówki festiwalu obejmowały pierwszą indywidualną wystawę artystki Patricii Piccinini w Melbourne od prawie 20 lat na historycznym, zniszczonym najwyższym piętrze Flinders Street Station; Dwumiesięczny program muzyczny wzdłuż miejskich rzek; Oraz The Wilds, który zamienił Sidney Myer Music Bowl w nadprzyrodzoną dżunglę.

„To była ogromna praca i przeskakiwanie przez przeszkody, aby dojść do tego punktu otwartości. Naprawdę czuliśmy, że stworzyliśmy coś, co przemówi do Melbourne” – powiedział Fox.

Przed ogłoszeniem blokady jedynym wydarzeniem, na które w znaczący sposób wpłynęły ograniczenia nałożone na początku tego tygodnia, był spektakl Buŋgul, w którym uczestniczyło wielu artystów Yolŋu z północno-wschodniego Arnhem Land.

„Pochodząca z tak odległej części Australii firma chętnie wróciła do domu i wsparła nas w podjęciu tej decyzji” – powiedział Fox.

Powiedziała, że ​​fani i artyści „byli bardzo uprzejmi i mili”.

Fox nie skomentował wydarzeń, które spodziewają się całkowicie anulować lub które zostaną przełożone.

„W tej chwili nie podejmujemy szybkich decyzji. To duże i złożone wydarzenie, a naszym głównym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim naszym artystom i personelowi. Dlatego robimy przerwę, potem przegrupujemy się i znajdziemy co się stanie ”.

Rise nie jest jedyną organizacją w Melbourne Arts, która miała poważny początek, na który wpłynęła blokada. National Gallery of Victoria miała otworzyć swoją nową wystawę Winter Masterpieces, French Impressionism z Museum of Fine Arts w Bostonie, w czwartek w przyszłym tygodniu. Będzie to teraz opóźnione do czasu złagodzenia ograniczeń.

Merlino poinformował w czwartek, że w przypadku braku pracodawcy będzie „dodatkowe wsparcie” dla firm dotkniętych przestojem, które zostanie ogłoszone w najbliższych dniach, ale nie jest jasne, czy i jak jakiekolwiek wsparcie wpłynie na organizacje techniczne.

READ  Pisarz Lonely Simpsons, John Schwartzwelder, udzielił rzadkiego wywiadu