Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wspaniały film poklatkowy ujawnia poziomy montaż pocisku Ariane 6.

Wspaniały film poklatkowy ujawnia poziomy montaż pocisku Ariane 6.

Europejska Agencja Kosmiczna przygotowuje się do testowania nowej rakiety, która zostanie dodana do swojej floty. Testowy model samolotu Ariane 6, który ma stać się nowym nośnikiem ładunku Europejskiej Agencji Kosmicznej na niskiej orbicie okołoziemskiej, jest montowany w Gujanie Francuskiej w oczekiwaniu na jego pierwszy start w przyszłym roku.

Ariane 6, następna generacja rakiet ESA, zastąpi Ariane 5 jako preferowaną przez agencję metodę transportu ładunków na orbitę geostacjonarną i niską orbitę okołoziemską. Ariane 6 wciąż jest daleko od harmonogramu Uruchomienie 2023W międzyczasie Ariane 6 Europejskiej Agencji Kosmicznej przygotowuje się do testów, jak pokazano na nowo opublikowanym filmie zrobionym w Europejskim Porcie Kosmicznym w Gujanie Francuskiej.

Upływ czasu pokazuje, jak rakieta Ariane 6 jest napędzana przez port kosmiczny, gdzie rdzeń rakiety jest przenoszony na wyrzutnię. Centralny rdzeń Ariane 6 został zmontowany poziomo — jako pierwszy tego rodzaju w Europejskiej Agencji Kosmicznej — ponieważ według agencji kosmicznej jest to prostsze i tańsze podejście niż montaż w pionie. Rdzeń jest następnie podnoszony do pozycji pionowej i unoszony na miejsce pomiędzy dopalaczami w przenośnej suwnicy w porcie kosmicznym.

60,05 m (60 m) pojazd startowy Przyjdzie w dwóch formach; Ariane 62 będzie miała dwa dopalacze, a Ariane 64 będzie wyposażona w cztery. Oczekuje się, że Ariane 62 będzie służył przede wszystkim misjom rządowym i naukowym, podczas gdy Ariane 64 będzie bardziej odpowiedni do zastosowań komercyjnych.

Pojazd nośny waży około 900 ton, gdy jest wyposażony w pełny ładunek, a Europejska Agencja Kosmiczna twierdzi, że Ariane 6 może obsługiwać małe i ciężkie ładunki do zastosowań takich jak obserwacja Ziemi, telekomunikacja i nawigacja. Ariane 6 będzie w stanie podnieść 4,5 tony na orbitę synchroniczną ze słońcem (SSO) na wysokość do 500 mil (800 km) i ponad 10,5 tony na orbity geostacjonarne (GEO).

READ  Korzystając z teorii i eksperymentów, naukowcy pokazują, w jaki sposób jabłka uzyskują charakterystyczne cechy przypominające krawędzie - ScienceDaily

Ariane 6 była wstępnie testowana przez całe lato i jesienią przed nieokreśloną premierą w 2023 roku, z Inspekcje we wrześniu Ariane 6 jest montowany w celu sprawdzenia kompatybilności gotowych części pojazdu. Trzymamy kciuki, aby ten pocisk mógł wreszcie polecieć w przyszłym roku.

jeszcze: Japoński pocisk Epsilon-6 zmuszony do samozniszczenia z 8 satelitami na pokładzie.