Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wujek Roger, komik, zawiesił swoje konta w mediach społecznościowych w Chinach |  Chiny

Wujek Roger, komik, zawiesił swoje konta w mediach społecznościowych w Chinach | Chiny

Malezyjsko-brytyjski komik Wujek Roger zawiesił swoje konta w mediach społecznościowych w Chinach w związku z rozprawą władz z komiksami kpiącymi z autorytarnego rządu.

Komik, którego prawdziwe nazwisko to Nigel Ng, powiedział w weekend, że jego konta na Bilibili i Weibo, gdzie ma 400 000 obserwujących, zostały zawieszone za „naruszenie odpowiednich praw i przepisów”.

Zarówno Ng, jak i jego zwolennicy wskazali, że było to spowodowane filmem, który opublikował kilka dni temu w zachodnich mediach społecznościowych. Klip, reklama promocyjna nadchodzącego programu, został opublikowany na jego koncie na Twitterze z podpisem „Wujek Roger wkrótce zostanie odwołany”. Kilka dni później opublikował go ponownie na YouTube. Oba klipy obejrzano ponad 8 milionów razy.

W klipie wideo, zaczerpniętym z niedatowanego programu, Ng, występujący jako wujek Roger, pyta członka widowni, skąd jest. Mężczyzna odpowiada, że ​​pochodzi z „Guangzhou w Chinach”, na co Ng robi minę i odpowiada: „Dobry kraj! Dobry kraj!”

„Musimy to teraz powiedzieć, prawda? Wszystkie telefony słuchają… Ten mój siostrzeniec ma telefon Huawei i wszyscy słuchają” – dodaje.

Następnie Ng ostrożnie stuka telefonem w kieszeń i mówi: „Niech żyje przewodniczący Xi, niech żyje przewodniczący Xi…bracie”.

Następnie szukam członków społeczeństwa z Tajwanu.

„To nie jest prawdziwy kraj. Mam nadzieję, że pewnego dnia dołączysz do ojczyzny – powiedział, wywołując śmiech publiczności.

Ng, który nie przebywa w Chinach, nie skomentował konkretnie zawieszenia konta. Wczesnym rankiem w poniedziałek przesłał dalej wideo na Twitterze, mówiąc: „Z jakiegoś powodu ten klip uzyskał mnóstwo wyświetleń w zeszły weekend. Zastanawiam się, dlaczego” i podał link do zamówienia w przedsprzedaży swojego nadchodzącego programu.

Ng jest najnowszym znanym komikiem, który wydaje się być celem represji chińskich władz wobec komików. Mieszkańcom tego kraju grożą surowe kary, a ostatnie wydarzenia wywołały opryszczkę w branży.

Na początku tego miesiąca Li Haoshi, lepiej znany pod pseudonimem scenicznym, został aresztowany za żart, który według władz miał kpić z Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, co zostało uznane za przestępstwo w 2021 r. Li może grozić do trzech lat więzienia. Policja aresztowała także kobietę, która publikowała w internecie posty popierające Lee.

READ  Huragan w Kentucky wysyła obrazy na odległość ponad 200 kilometrów przez Stany Zjednoczone