Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wychwytuj gazy cieplarniane za pomocą światła

Wychwytuj gazy cieplarniane za pomocą światła

Z jednej strony ta mieszanina umożliwiła im utrzymanie stabilności cząsteczek fotokwasu w roztworze przez około miesiąc. Z drugiej strony zapewniało to możliwość wykorzystania światła do przełączania roztworu w zależności od potrzeb między kwasowym a zasadowym. Gdyby badacze zastosowali rozpuszczalnik organiczny bez wody, reakcja byłaby nieodwracalna.

Pomiń ogrzewanie

Inne procesy wychwytywania dwutlenku węgla również mają charakter cykliczny. Jedna z zatwierdzonych metod współpracuje z filtrami zbierającymi dwutlenek węgla2 cząsteczki w temperaturze otoczenia. Aby później usunąć dwutlenek węgla2 Z filtrów należy je podgrzać do temperatury około 100°C. Ogrzewanie i chłodzenie są jednak energochłonne: pochłaniają największą część energii wymaganej w przypadku metody filtracji. „Z drugiej strony nasz proces nie wymaga ogrzewania ani chłodzenia, więc wymaga znacznie mniej energii” – mówi Lukatskaya. Co więcej, nowa metoda badaczy ETH może potencjalnie wykorzystywać samo światło słoneczne.

„Kolejnym interesującym aspektem naszego systemu jest to, że możemy przejść od zasadowego do kwaśnego w ciągu kilku sekund i z powrotem do zasadowego w ciągu kilku minut” – wyjaśnia de Vries. „Dzięki temu możemy przełączać się między wychwytywaniem i uwalnianiem dwutlenku węgla znacznie szybciej niż system oparty na temperaturze .” „.

W ramach tego badania naukowcy wykazali, że fotokwasy można wykorzystać w laboratorium do wychwytywania dwutlenku węgla2. Ich kolejnym krokiem na drodze do dojrzałości komercjalizacji będzie zwiększenie stabilności cząsteczek fotokwasu. Muszą także sprawdzić parametry całego procesu, aby jeszcze bardziej go ulepszyć.

READ  Badanie zapewnia lepszy wgląd w przeplatające się historie ewolucyjne niedźwiedzi polarnych i brunatnych — UB Now: wiadomości i opinie wydziałów i pracowników UB