Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wydaje się, że satelita NASA Water Probe ma kłopoty

Wydaje się, że satelita NASA Water Probe ma kłopoty

Basant Rabi

Wysłane 4 godziny temu: 1 marca 2023 o godzinie 8:25

Inżynierowie NASA ścigają się, aby naprawić niepokojącą wadę niedawno wystrzelonego satelity wodnego, mając nadzieję na uruchomienie misji SWOT (Surface Waters and Oceans), aby mogła rozpocząć badanie oceanów, jezior i rzek naszej planety.

SWOT, wspólny projekt NASA i francuskiego Narodowego Centrum Studiów Kosmicznych (CNES), został wystrzelony 16 grudnia 2022 r. na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9. Wszystko wyglądało dobrze dla statku kosmicznego, który skontaktował się z kontrolą misji po dotarciu na orbitę. NASA książki w poście na blogu w tym czasie.

Następnie satelita przeszedł sześciomiesięczne docieranie, aby upewnić się, że wszystkie jego instrumenty działają prawidłowo, zanim rozpoczął swoją misję ukończenia pierwszego globalnego badania wód powierzchniowych z kosmosu. Główny instrument naukowy SWOT, radarowy interferometr pasma Ka (KaRIn), został włączony na krótko w połowie stycznia, zanim jeden z podsystemów instrumentu niespodziewanie się wyłączył, NASA ogłaszać zeszły tydzień.

Wzmacniacz dużej mocy KaRIn jest wyłączony od końca stycznia, a inżynierowie misji wciąż nie są pewni, dlaczego. „Inżynierowie pracują metodycznie, aby zrozumieć sytuację, przywrócić operacje, przeprowadzić diagnostykę i pracować ze stanowiskiem testowym, które symuluje instrument KaRIn na ziemi” – napisała NASA w swoim oświadczeniu.

Zespół SWOT ma nadzieję, że będzie w stanie rozwiązać problem, aby satelita mógł wznowić kalibrację instrumentów, zanim rozpocznie działalność naukową w lipcu.

SWOT jest na trzyletniej misji jako pierwszy satelita, który przeprowadzi globalne badanie wód powierzchniowych Ziemi, aby zmierzyć, jak zmieniały się one w czasie. Dane pomogą naukowcom lepiej zrozumieć skutki zmiany klimatu i lepiej przewidywać globalne zagrożenia powodziowe, Według NASA.

Naukowy instrument satelitarny KaRIn jest przeznaczony do badania co najmniej 90% powierzchni Ziemi i mierzenia wysokości poziomu wody. KaRIn ma dwie anteny po obu stronach satelity, które odbijają impulsy radarowe od powierzchni wody, a następnie odbierają sygnał zwrotny.

READ  Deszcz meteorytów Lyrids 2021: Co to jest, najlepsze czasy, aby to zobaczyć i jak zobaczyć w Australii

Czas ma kluczowe znaczenie dla zespołu SWOT, ponieważ satelita pozostaje zablokowany na orbicie, a pilne zadanie pomiaru globalnego wzrostu poziomu mórz jest w zasięgu ręki.

więcej: Te nadchodzące misje w kosmosie sprawią, że będziemy napędzać przyszłość