Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wydarzenie Asus ROG CES 2023 ujawnia istną lawinę nowych laptopów

Asus’ Republic Of Gamers (AKA ROG) to płodne ramię gier tajwańskiej firmy komputerowej. Wydarzenie ROG CES 2023 Zobacz szaloną liczbę laptopówużywając kombinacji 13Dziesiąty Procesory Intel Core ósmej generacji, procesory AMD Ryzen Zen 4 i mobilne karty graficzne Nvidia GeForce RTX z serii 40.

Wiele nowych laptopów ma również wyświetlacze Nebula firmy ROG (certyfikat stworzony przez ROG w celu nagradzania laptopów ROG, które firma uważa za szczególnie dobre wyświetlacze) oraz dopracowaną technologię Smart Cooling. Ulepszenia sprawiają, że radiatory o pełnej szerokości i technologia Tri-Fan są chłodniejsze i mniej hałaśliwe akustycznie. Rzeczywisty projekt nowego radiatora zależy od tego, w którym laptopie się znajduje, przy czym Zephyrus M16 ma ten projekt, a 16-calowe i 18-calowe modele Strix otrzymują grubszy wariant.

Skład Strixa

Część wydarzenia ROG CES 2023 koncentrowała się na kolekcji Strix marki, która jest podzielona na dwie kategorie, premium Strix Scar i zwykłe linie Strix.

Strix Scar jest dostępny w rozmiarach 16 i 18 cali, oba w nowym rozmiarze 13Dziesiąty Procesor Intel Core i9 13980HX generacji z 8 wydajnymi rdzeniami i 16 wydajnymi rdzeniami, czyli dużo rdzeni. Obudowa została przeprojektowana, aby pasowała do monitorów Nebula Mini LED, 16:10 QHD, 240 Hz. Oba modele będą miały opcje GPU do Nvidia GeForce RTX 4090 o mocy 175 W.

Mieszanka laptopów ROG Scar 16 i 18

Po zwykłej stronie Strix będą G16 i G18, które będą miały ten sam procesor i można je skonfigurować do tego samego 4090.

Gracze, którzy preferują procesory AMD i nieparzyste cyfry, mają również do wyboru 17-calowe modele monitorów Scar 17 i G17, które są wyposażone w w pełni wydajny 16-rdzeniowy procesor AMD Ryzen Zen 4.

Oferta ROG Zephyrus

W pogoni nie tylko za rynkiem gier, ale także wschodzącym rynkiem laptopów, seria Zephyrus znana jest z tego, że jest cieńsza i lżejsza niż seria Strix. Dzięki ulepszonemu radiatorowi Zephyrus M16 będzie działał o 25 W mocniej niż zeszłoroczny model, aby uzyskać dodatkową moc z procesora Intel Core™ i9 13900H i karty graficznej Nvidia GeForce RTX 4090 do laptopa z przełącznikiem MUX i technologią Nvidia Advanced Optimus. To wszystko, co można powiedzieć, że ROG zrzucił zlew kuchenny na ten laptop. Jest to również pierwszy 16-calowy monitor wyposażony w układ oświetlenia ROG AniMe Matrix LED, który jest zdecydowanie „pierwszy”.

READ  Przewodnik dla kupujących HomePod Stare kontra nowe

M16 ma również wyświetlacz QHD Mini-LED Nebula HDR 240 Hz z bardzo imponującą strefą przyciemniania 1024 (to dużo jak na 16-calowy ekran, ponieważ niektóre z maleńkich 75-calowych australijskich telewizorów Hisense mają tylko 100 stref przyciemniania).

Zbliżając się do zakresu, G16 będzie miał procesor Intel Core i9 13900H, a nawet laptopowy procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 4070 z przełącznikiem MUX i Nvidia Advanced Optimus, a także wyświetlacz Nebula. Zephyrus G14 będzie wyposażony w maksymalnie procesor AMD Ryzen Zen 4, laptopową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4090 z przełącznikiem MUX, Nvidia Advanced Optimus i pierwszy 14-calowy wyświetlacz ROG Nebula.

W pełnej funkcji części gamy Zephyrus znajduje się Duo 16, który ma konfigurację z dwoma wyświetlaczami składającą się ze zwykłego 16-calowego wyświetlacza i ekranu dotykowego 4K, który wysuwa się po otwarciu laptopa. Jest wyposażony w procesor AMD Ryzen Zen 4 z 16 rdzeniami i laptopową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4090 z przełącznikiem MUX.

ROG CES 2023 właśnie ruszyło

Asortyment tabletów hybrydowych Flow opiera się na radiatorze i zapewnieniu jak najniższej temperatury, w tym na rynku gier i twórców. Wszystkie tegoroczne urządzenia Flow mają szkło Corning Gorilla Glass DXC, które zwiększa twardość o 40% i zmniejsza odbicia powierzchni o nieokreśloną wartość.

Zobacz też

Flow X13 2023 wykorzystuje ciekły metal na procesorze, aby obniżyć temperaturę nawet o 13 stopni Celsjusza w porównaniu ze zwykłą pastą termoprzewodzącą, a to dużo. Jest też o 1 cm mniejszy niż w zeszłym roku, a pojemność akumulatora wzrosła z 62 Wh do 75 Wh. Jest wyposażony w procesor AMD Ryzen Zen 4, kartę graficzną do laptopa Nvidia GeForce RTX 4070 i do 32 GB pamięci RAM LPDDR5.

Nieznaczny wzrost mocy, Flow Z13 jest wyposażony w laptopowy procesor graficzny Nvidia GeForce RTX 4060 o łącznej mocy graficznej do 65 W i 13-calowy wyświetlacz QHD Nebula z częstotliwością odświeżania 165 Hz.

READ  Ukazał się oficjalny zwiastun zawodów Aether 2

ROG Flow X16 to najbardziej gamingowy model z linii Flow, z nowym procesorem Intel Core i9 13900H i laptopową kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 4070 z przełącznikiem MUX i technologią Nvidia Advanced Optimus, a także ekranem dotykowym Nebula HDR 240 Hz.

Technologia ROG Flow X16
Hybrydowy laptop ROG Flow X16

Wreszcie jest zupełnie nowe urządzenie Flow: XG Mobile. Posiada laptopową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4090 o maksymalnej łącznej mocy graficznej 175 W. Oprócz nieokreślonej liczby dodatkowych portów, które Asus obiecuje wyposażyć w laptopa, wygląda na to, że został zaprojektowany do użytku przez profesjonalnych twórców w terenie, a następnie zadokowany w domu jako hybrydowy koń pociągowy.

Australijskie ceny i dostępność tych 13 laptopów nie zostały jeszcze ogłoszone.

Odwiedź naszą stronę centrum wydarzeń Pełne podsumowanie targów CES 2023.

Czytaj więcej laptop i gry Wiadomości o GadgetGuy