Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz fałszywej eksplozji Pentagonu wywołuje spadki akcji

Wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz fałszywej eksplozji Pentagonu wywołuje spadki akcji

Rzekomo wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz fałszywej eksplozji w Pentagonie stał się wirusowy w mediach społecznościowych w poniedziałek – wywołując masowe zamieszanie wśród użytkowników i krótką wyprzedaż na amerykańskiej giełdzie.

Fałszywe zdjęcie, które pokazywało kłęby dymu przed Pentagonem, zostało opublikowane przez rosyjskie media państwowe i inne konta wraz z doniesieniami o eksplozji w kompleksie, zgodnie z Poczta Nowego Jorku.

RT później usunął zdjęcie.

Straż pożarna hrabstwa Arlington szybko zamieściła na Twitterze wiadomość obalającą mistyfikację.

„Urzędnicy PFPA i ACFD są świadomi krążącego w Internecie raportu w mediach społecznościowych o eksplozji w pobliżu Pentagonu” – napisano na Twitterze.

„Nie doszło do eksplozji ani wypadku w rezerwacie Pentagonu ani w jego pobliżu, nie było też bezpośredniego zagrożenia ani zagrożenia dla społeczeństwa”.

Washington Post zwrócił się do Departamentu Obrony o komentarz.

Amerykańskie akcje spadły poniżej 500 miliardów dolarów, gdy zdjęcie zostało sprzedane, ale szybko odbiło się po tym, jak zdjęcie zostało ujawnione jako mistyfikacja.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o około 50 punktów w południe czasu wschodniego, podczas gdy techniczny Nasdaq i szerokopasmowy S&P 500 były notowane nieco wyżej.

Niektórzy użytkownicy wskazywali, że fałszywy obraz Pentagonu pokazywał wyraźne oznaki manipulacji AI, w tym zniekształcone fragmenty ogrodzenia.

Strach w mediach społecznościowych podsyci obawy krytyków, którzy twierdzą, że zaawansowane systemy sztucznej inteligencji pozwolą złym aktorom na całym świecie szerzyć dezinformację i siać chaos w Internecie.

Wcześniej użytkownicy mediów społecznościowych byli oszukiwani przez generowane przez sztuczną inteligencję wirusowe obrazy papieża Franciszka w puchowej kurtce Balenciagi i byłego prezydenta Donalda Trumpa ścierającego się z NYPD podczas jego aresztowania.

W marcu Elon Musk i ponad 1000 ekspertów wymienili rozprzestrzenianie się dezinformacji jako główny czynnik napędzający ich apel o sześciomiesięczną przerwę w rozwoju zaawansowanej sztucznej inteligencji do czasu wprowadzenia odpowiednich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

READ  W Hiszpanii skonfiskowano luksusowy jacht Tango należący do Oligarchy o wartości 120 milionów dolarów

Eksperci wskazywali na zagrożenia, w tym rozprzestrzenianie się „propagandy i kłamstw”, utratę miejsc pracy, rozwój „nieludzkich umysłów, które mogą ostatecznie przewyższyć liczebnie, wyprzedzić, przeżyć i zastąpić nas” oraz ryzyko „utraty kontroli nad naszą cywilizacją”.

Znany jako „ojciec chrzestny sztucznej inteligencji”, dr Jeffrey Hinton był tak zaniepokojony potencjalnymi zagrożeniami związanymi z technologią, że w zeszłym miesiącu rzucił pracę w Google, aby móc mówić bez szkody dla swojego byłego pracodawcy.

Dr Hinton ostrzegł, że w przyszłości sztuczna inteligencja stanie się jeszcze bardziej niebezpieczna – „źli aktorzy” potencjalnie wykorzystają zaawansowane systemy do „złych rzeczy”, którym trudno byłoby zapobiec.

Ta historia pierwotnie ukazała się na Poczta Nowego JorkuJest ponownie publikowany za zgodą