Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wykryto problem z „przewijaniem galaretki” na nowym iPadzie Mini

W tym miesiącu Apple wypuściło zaktualizowanego iPada mini, ale nowy nie zawsze jest lepszy pod każdym względem. W tym przypadku na ekranie nowego iPada mini 9to5Mac pojawiło się dziwne zachowanie wyświetlacza, potocznie zwane „jelly scrolling”. Raporty.

Dzięki przewijaniu żelowemu ekran iPada mini wydaje się odświeżać każdą połowę z osobna, a nie cały ekran po kolei. Chociaż może to nie być zauważalne we wszystkich sytuacjach, takich jak wideo lub obrazy nieruchome, efekt można najłatwiej zauważyć podczas przewijania witryn internetowych lub stron tekstowych, w których jedna strona nieznacznie się przesuwa, a potem druga i tak dalej. Dieter Bohn z The Verge udokumentował efekt w zwolnionym tempie na Twitterze.

W nowym iPadzie mini firma Apple zaktualizowała ekran do panelu LCD Liquid Retina, zwiększając rozdzielczość z 2048 x 1536 pikseli do 2266 x 1488 pikseli i rozmiar z 7,9 do 8,3 cala, chociaż nadal prowadzi to do tej samej gęstości 326 ppi, co 2019 iPad mini. Efekt „żelowego przewijania” nie był szeroko zgłaszany w przypadku innych wyświetlaczy Liquid Retina, więc może być ograniczony tylko do iPada mini 2021.


Trudno zobaczyć, ale trudno nie zobaczyć

Żelowy zwój to subtelny efekt. Może to być wada, ale nie jest to dokładnie to, co sprawia, że ​​urządzenie nie nadaje się do użytku dla większości ludzi. Wielu może nawet tego nie zauważyć, tak jak niektórym udaje się przeoczyć wycięcie ekranu na górze ostatnich iPhone’ów. Efekt wydaje się być bardziej wyraźny podczas korzystania z iPada mini w orientacji pionowej, a mniej w trybie poziomym, sugeruje 9to5Mac.

Efekt jest również bardziej prawdopodobny podczas szybkiego przewijania, więc użytkownicy, którzy spokojnie przeglądają strony internetowe i dokumenty, mogą się nie natknąć. Jednak ten rodzaj efektu jest trudny do zauważenia, a niektórzy ludzie mogą go rozpraszać.

Apple mógł tego uniknąć, używając wyświetlacza o wysokiej częstotliwości odświeżania, takiego jak ten na iPadzie Pro, a teraz na iPhonie 13 Pro. Ale przy cenie 500 USD prawda jest taka, że ​​iPad mini jest nadal przystępny cenowo w porównaniu do iPhone’a 13 Pro za 1000 USD i iPada Pro za 800 USD.

READ  Rozszerzalna bateria zasilana potem