Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wzór w fałszywych narracjach Nie udało nam się ich zatrzymać: Centralna Komisja Wyborcza |  Wiadomości z Indii

Wzór w fałszywych narracjach Nie udało nam się ich zatrzymać: Centralna Komisja Wyborcza | Wiadomości z Indii

New Delhi: Wyczuwając „wzorzec” w formułowaniu niezweryfikowanych zarzutów i podaniu w wątpliwość ugruntowanych procesów wyborczych Lista wyborców, Urządzenia elektryczne, VVPAT Lub policz – w trakcie Wybory ogólne, Główny Komisarz Wyborczy Stanowią one część „złośliwej narracji” skierowanej pod adresem KE, której panel ankietowy nie przewidział i nie przygotował się do przeciwstawienia się, powiedział w poniedziałek Rajeev Kumar.
„My (Komisja Europejska) wzięliśmy pod uwagę fałszywe wiadomości, Fałszywe narracje Między obiema stronami doszło do kłótni… i je powstrzymaliśmy. Wzmacniamy nawet nasze systemy przed potencjalnymi fałszywymi narracjami z obcych krajów, tylko po to, aby stawić im czoła od wewnątrz. Przyznajemy, że Komisja Europejska nie zatrzymała się Szkodliwe narracje. „Chociaż w marcu ostrzegałem, że podczas tych wyborów będą balony spiskowe, nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że balony te pękną nad KE” – powiedział Kumar na konferencji prasowej tutaj.

Odnosząc się do ataków opozycji na KE za pośrednictwem urny wyborczej, CKW zażartowała, że ​​„w mediach społecznościowych można zobaczyć memy mówiące o powrocie panów Lapaty”. „Ale zawsze tam byliśmy. Decydowaliśmy się na interakcję z wami (mediami) jedynie za pośrednictwem naszych notatek prasowych”.
Jego zdaniem takie zarzuty mogą wywołać chaos Centralna Komisja Wyborcza
CEC Kumar nazwał „szkodliwe narracje” piątym „M” oprócz czterech „M” wymienionych wśród wyzwań, które zbadał w marcu 2024 r. – a mianowicie siły finansowej, siły mięśni, naruszeń kodeksu modeli i dezinformacji. Powiedział, że opozycja i wszystkie zainteresowane partie mają prawo zadawać pytania, jednak wszelkie twierdzenia lub wątpliwości muszą być poparte dowodami, aby nie budzić w umysłach wyborców wątpliwości co do świętości procesów wyborczych i dawać Komisji Europejskiej szansę na naprawienie błędu. błędy.
„Jedna z lekcji płynących z obecnych sondaży jest taka, że ​​powinniśmy być bardziej przygotowani na takie fałszywe narracje poufne” – dodał Kumar.
Centralna Komisja Wyborcza podała, że ​​część procesów wyborczych kwestionowanych podczas obecnych wyborów toczy się przed sądami od 2019 r., a komisja wyborcza złożyła pisemne oświadczenia pod przysięgą zawierające szczegółowe informacje na temat jej stanowiska, ale podjęto je bezpośrednio przed wyborami. Nawet kwestia zmiany zasad dotyczących kart do głosowania korespondencyjnego pojawiła się tuż przed podliczeniem głosów, kiedy nie sprzeciwiano się nowej zasadzie ani w 2019 r., ani podczas odbywających się później wyborów stanowych 2021–2022. Dodał, że wskazuje to na schemat przedstawiania fałszywej narracji jedynie podczas wyborów powszechnych.
„Cztery dni przed wyborami pojawił się zarzut o błędach w spisie wyborców. Sprawa została złożona i spędziliśmy 15 dni przygotowując nasze oświadczenie. Powiedz nam, poza okresem wyborczym, gdzie są błędy? Błędy mogą wynosić 2–4%, ale powiedz nam, gdzie spadają te błędy 94–98%. Takie zarzuty pojawiają się, gdy zbliżają się wybory… i wywołują iskrę, która pozostawia pole do zgorszenia. Po rozpoczęciu głosowania zakwestionowano elektroniczne maszyny do głosowania. Powiedział, że takie zarzuty mogą wywołać chaos na szczeblu krajowym.
Wskazując, że sprawa jest w toku od 2023 r., a komisja ankietowa złożyła odpowiedź, Kumar stwierdził, że została ona nagle podjęta na cztery dni przed pierwszym etapem. Powiedział, że podobny schemat zaobserwowano w 2019 r., a przypadek pojawił się cztery dni przed pierwszym etapem. Dodał: „W latach 2019–2024 powinniście byli przedstawić nam tę sprawę. Mogliśmy podjąć pewne działania. Istnieje schemat i projekt (podnoszenie kwestii) tylko podczas wyborów powszechnych, chociaż nie mam na myśli zestawu narzędzi. „
Odnosząc się do zarzutu opóźnienia i manipulacji procentem głosów, stwierdził: „Nie opóźniliśmy danych o frekwencji nawet o jeden dzień, a procentu frekwencji nie można zwiększyć nawet o 1%. „Aplikacja dotycząca frekwencji wyborczej jest aktualizowana w czasie rzeczywistym… a obywatele i Komisja Europejska widzą te same liczby” – dodał.

READ  Nowa Południowa Walia i Wiktoria zaostrzają międzynarodowe zasady dostępu, gdy stany i terytoria reagują na Omicron