Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zabójcza prawda o tej słynnej lokalizacji na Bali

Zabójcza prawda o tej słynnej lokalizacji na Bali

Australijczyków ostrzeżono, aby nie wędrowali dwoma najpopularniejszymi szlakami na Bali po tym, jak kobieta zginęła, spadając z 15 metrów do głębokiego wąwozu.

Turyści często nie doceniają warunków panujących na górze Agung i Batur – dwóch czynnych wulkanach położonych obok siebie na wyspie.

Góra Batur to drugi najwyższy szczyt na wyspie, a góra Agung ma wysokość 3031 metrów.

Chociaż szczyty nie są tak wymagające jak Himalaje czy Andy, szlaki turystyczne są obiektywnie wymagające, a czasem zdradliwe.

Przypomina się turystom, aby nie wędrowali samotnie i korzystali z pomocy lokalnego przewodnika.

Dzieje się tak po tym, jak 29-letnia Holenderka zmarła w szpitalu po upadku z góry Agung 23 maja.

Z informacji Insidera wynika, że ​​kobieta wraz z partnerem wyruszyły trasą świątynną Pasar Agung i nie skorzystały z usług lokalnego przewodnika, zgodnie z wymogami. Bali słońce.

Film pokazuje, jak niebezpieczna była sytuacja na szczycie góry Agung

Według doniesień 29-latek poślizgnął się i spadł z wysokości 15 metrów do głębokiego wąwozu.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe, które przy pomocy okolicznych mieszkańców ewakuowały kobietę, która została ułożona na noszach i przewieziona do szpitala.

„Kość żuchwy jest złamana, lewa ręka jest złamana, brzuch jest podrapany, podbródek zraniony, a przednie zęby połamane” – powiedział Ipto Gedi Sukadana, szef działu public relations policji w Karangasem.

Stan kobiety pogorszył się i wkrótce zmarła.

W marcu 60-letni indonezyjski turysta stracił życie podczas samotnej wspinaczki na górę Agung.

Alarm podniósł jeden z turystów, który znalazł ciało zmarłego na zboczu góry w pobliżu szczytu. Bali słońce wspomniany.

Co roku na obu stokach około pół tuzina turystów zostaje ciężko rannych lub ginie, zwykle podczas prób wspinaczki na szczyty bez przewodnika.

Jak podaje portal, warunki pogodowe na zboczach gór mogą zmienić się w mgnieniu oka, a marznąca mgła nie tylko ogranicza widoczność, ale także stwarza ryzyko narażenia na zimno i hipotermię.

READ  Gwiazda szpitala TikTok zginęła w wypadku z horroru, a ostatnie wideo opublikowano przed jego śmiercią

Zwróciła uwagę, że zmieniająca się prędkość wiatru sprawia, że ​​samodzielne wspinanie się po górach jest niebezpieczne dla osób niezaznajomionych z eksperymentami.

W lutym u kobiety, która w drodze na szczyt góry Agung upadła i skręciła kostkę, zapadła na hipotermię, czekając na pomoc.

Na szczęście uznano, że jest na tyle bezpieczna, że ​​po skręceniu i hipotermii mogła wrócić do zdrowia w domu wraz z rodziną.

Użytkownicy mediów społecznościowych dzielili się swoimi doświadczeniami ze wspinaczki na wulkany, a wielu zauważyło, jak „przerażająca” była ta wspinaczka.

„Nie mam wielkiego lęku wysokości, ale ta po lewej stronie to czysta śmierć” – powiedział jeden z TikTokerów w filmie, na którym widać, jak wspina się na górę Agung.

„Prawa strona to droga wiodąca do przepaści.

„Wszystko, co masz, to ta wąska (ścieżka)” – powiedział, gdy wskazywała bardzo wąską ścieżkę na szczyt.

Wejście na górę Agung, która znajduje się na wysokości 3142 metrów nad poziomem morza, zajmuje około pięciu do siedmiu godzin.

Zachęcamy turystów do skontaktowania się z hotelem w celu uzyskania informacji na temat wynajęcia przewodnika podczas wspinaczki na którykolwiek szczyt.