Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zacisk tarczowy z płaskim mocowaniem na innym mocowaniu? Jest do tego konwerter

Jeśli chodzi o rowery, istnieje nieskończona liczba niezgodności komponentów. I każdy, kto próbuje zainstalować Nowy zacisk hamulca tarczowego w stylu drogowym W przypadku starszej lub mniej skoncentrowanej na drogach opony (lub widelca) z zaczepami po montażu prawdopodobnie napotkałeś taki problem. W większości przypadków najprostszą odpowiedzią jest zmieszanie zacisków hamulców MTB z dźwigniami szosowymi, ale może istnieć lepsza opcja.

Dzisiaj producent części rowerowych Wolf Tooth ogłosił adapter, którego jedynym celem jest umożliwienie zamontowania zacisku hamulca typu flat mount do widelca lub innej ramy mocującej. Jest to mile widziany produkt, biorąc pod uwagę, że najnowsze grupy osprzętu szosowego i szutrowego od Shimano, SRAM i Campagnolo są dostępne tylko z płaskimi zaciskami. Ten adapter z anodowanego na czarno aluminium został zaprojektowany tak, aby był tak prosty, jak się wydaje, ale jest kilka warunków.

Do każdego hamulca wymagany jest jeden adapter.

Po pierwsze, ograniczony prześwit dostępny przez zmieszanie tych dwóch standardów oznacza, że ​​adapter wymaga dodania 20 mm do rozmiaru rotora. Jeśli wsporniki montażowe na ramie lub widelcu są oryginalne do wirnika 140 mm, użycie tego adaptera będzie wymagało wirnika 160 mm. Jeśli twoja rama/widelec jest zaprojektowana tak, aby pasowała bezpośrednio do rotora 160mm, będziesz potrzebować rotora 180mm z tym adapterem. i tak dalej.

Kolejnym warunkiem jest to, że pod kolejnymi zaczepami montażowymi potrzebny jest prześwit co najmniej 13 mm. Niektóre konstrukcje ramek i widelców z łatwością to wyeliminują, podczas gdy inne widzą, że adapter staje się bezużyteczny po zsunięciu się z ramy.

Adapter znajduje się poniżej linii uchwytu słupka. Ten minimalny wymagany prześwit może powodować problemy w przypadku niewielkiej liczby konstrukcji ramy/widelec.

Na papierze projekt Wolf Tooth nie wydaje się wnosić wiele nowego do istniejących i stosunkowo nieznanych adapterów flat mount z Kanady. rozwiązania. I chociaż Wolf Tooth oferuje tylko jeden adapter, oryginalny projektant opiera się na tym pomyśle, wprowadzając kilka konkretnych rozwiązań mających na celu utrzymanie niezmienionego rozmiaru tarczy (zapewniając prześwit na opony).

READ  Udekoruj swój nowy Oculus Quest 2 akcesoriami ze zniżką

Jednak to, co Wolf Tooth wnosi do stołu, to bardziej ugruntowana sieć dystrybucji, która, miejmy nadzieję, oznacza, że ​​ten problem ze zgodnością będzie frustrował mniej osób. Trafnie nazwany Wilczy Ząb”Zamontuj na adapterze hamulca typu flat mountwyceniony na 30 USD, podczas gdy ASSolutions ma oryginalną koncepcję wycenioną na 40 CAD.