Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Załoga NASA SpaceX Crew-6 przygotowuje się do zestawu osłon Splashdown

Załoga NASA SpaceX Crew-6 przygotowuje się do zestawu osłon Splashdown

Czterech inżynierów pokładowych z Ekspedycji 69 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pozuje do zdjęcia w skafandrach ciśnieniowych, które założą podczas przenoszenia statku załogi SpaceX Dragon Endeavour z skierowanego w przestrzeń portu modułu Harmony do przedniego portu modułu Harmony w sobotę maja 6, 2023.

Kredyty: NASA

NASA będzie transmitować powrót agencji SpaceX Crew-6 na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zaczynając od transmisji na żywo z zamknięcia włazu o godzinie 5:00 czasu wschodniego w niedzielę 3 września. Planowane jest oddzielenie statku kosmicznego SpaceX Dragon od stacji kosmicznej. Nie później niż o 7:05, aby rozpocząć podróż do domu.

Powrót i związane z nim wydarzenia będą transmitowane na żywo w telewizji NASA Aplikacja NASAA strona agencji znajduje się pod linkiem:

https://www.nasa.gov/live

NASA i SpaceX celują w poniedziałek, 4 września o 12:17 com.rozpryskiwanie Zakończy to prawie sześciomiesięczną misję naukową astronautów NASA Stephena Bowena i Woody’ego Hoiburga, astronauty ze Emiratów Sultana Al Neyadiego i astronauty Roscosmos Andrei Fedyeva.

Po zakończeniu odlotu Dragona ze stacji, relacja NASA z powrotu Crew-6 będzie kontynuowana wyłącznie w formacie audio, a pełna relacja w telewizji NASA zostanie wznowiona na początku transmisji startowej. Dźwięk w czasie rzeczywistym pomiędzy kontrolerami lotów Crew-6 i NASA Zadanie głosowe Transmisja będzie nadal dostępna.

Statek kosmiczny Dragon, zwany Endeavour, odłączy się i opuści stację kosmiczną, wracając na Ziemię ważne i wrażliwe czasowo badania. Statek kosmiczny wyląduje w jednej z siedmiu docelowych stref lądowania na Oceanie Atlantyckim lub w Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży Florydy.

Relacja powrotna NASA SpaceX Crew-6 jest następująca (wszystkie godziny podane są w czasie wschodnim i mogą ulec zmianie ze względu na pogodę i działanie stacji):

Niedziela 3 września

5:00 Relacja z zamknięcia przedziału rozpoczyna się o 5:20

6:45 Zasięg wydokowania rozpoczyna się o 7:05

23:00 Rozpoczyna się relacja z spalenia orbity, wejścia i upadku u wybrzeży Florydy

READ  Badanie sugeruje, że wielu pacjentów po operacjach otrzymuje recepty na leki opioidowe, ale wielu ich nie potrzebuje

poniedziałek 4 września

12:17 Rozpryskiwanie się

2 w nocy. Powrót do telekonferencji medialnej prowadzonej w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie, w której uczestniczyli następujący uczestnicy:

  • Steve Stich, kierownik programu dla załogi komercyjnej, NASA Kennedy
  • Joel Montalbano, dyrektor Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Johnson Space Center NASA w Houston
  • Benji Reed, starszy dyrektor programów lotów kosmicznych z załogą w SpaceX
  • Adnan Al Rayes, zastępca dyrektora generalnego sektora operacji i eksploracji przestrzeni kosmicznej, dyrektor misji, Program Astronautów ZEA

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.