Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zapomnij o MacBooku Pro, Apple ma lepszą opcję

Zaktualizowano 20 grudnia: Artykuł pierwotnie opublikowany 17 grudnia.

Tradycyjnie Apple był ograniczony w oferowanych opcjach sprzętowych, szczególnie w gama macbooków. Poza opcjami pamięci i przechowywania, twoje wybory dotyczące elementów sprzętowych, takich jak ekran, porty i rozmiar fizyczny, były decyzjami Apple, które nie masz innego wyboru, jak tylko zaakceptować.

Sytuacja ta maleje wraz z coraz większą liczbą modeli MacBooków Apple Silicon (zarówno w wersji Air, jak i Pro), które wypełniają niektóre luki – a Apple zrobi znaczący krok w przyszłym roku i wreszcie dostarczy coś, o co fani MacBooka Air prosili od wielu lat.

większy ekran.

Aktualizacja: wtorek, 20 grudnia. Większe ekrany były przez wiele lat domeną mocniejszych laptopów z systemem macOS. Jeśli chcesz mieć coś większego w polu widzenia, potrzebujesz też czegoś mocniejszego pod palcami. Tak było, gdy rozpoczęła się era Apple Silicon. Po 13-calowym MacBooku Air (i niewytłumaczalnym 13-calowym MacBooku Pro) pojawiły się większe 14-calowe i 16-calowe laptopy MacBook Pro.

Były one dostarczane z wymaganymi większymi ekranami, ale były też wyposażone w mocniejsze chipsety w postaci zaktualizowanych wersji M1, a mianowicie M1 Pro i M1 Max. Jest również wyposażony w dodatkową marchewkę o nowym wyglądzie fizycznym z większą liczbą portów i bardziej pochyloną konstrukcją, która łączy większe ekrany.

Wygląda na to, że ten wzór ma się powtarzać. Mamy 13-calowego MacBooka Air M2 i mamy teraz szczegółowe informacje na temat dostępności 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooka Pro. Nowe modele mają ukazać się w 2023 roku i mogą być doskonałym rozwiązaniem dla zagorzałych nabywców „twardych komputerów Mac”, ale ci, którzy już zainwestowali w system, nie znajdą niczego poza prawem Moore’a zwiększającym specyfikacje chipsetu i pamięci : Notatki Joe Rossignola:

„W nadchodzących 14-calowych i 16-calowych modelach MacBooka Pro nie przewiduje się żadnych większych zmian poza ulepszonymi opcjami chipów i prawdopodobnie szybszą pamięcią RAM. Obecne 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z chipsetami M1 Pro i M1 Max zostały wprowadzone na rynek w Październik 2021 r. i zawierał całkowicie nowy projekt z wycięciem w wyświetlaczu oraz port HDMI, MagSafe i czytnik kart SD. Macy często potrzebują kilku lat między przeprojektowaniami, więc zmiana specyfikacji w 2023 r. ma sens”.

To, co oferują te nowe laptopy, to długowieczność. Nawet przy tradycyjnie hojnym oknie wsparcia Apple, modele M1 Pro i M1 Max będą miały prawie dwa lata, kiedy pojawią się zamienniki M2. Biorąc pod uwagę ogromną inwestycję wymaganą, aby być na mocnym końcu portfela, może to mieć większy wpływ na twoją decyzję niż nieco szybsza pamięć RAM.

Szczegóły dotyczące nowego, większego MacBooka Air pochodzą od analityka wyświetlaczy Rossa Younga i jego regularnego spojrzenia na łańcuch dostaw elektroniki użytkowej. Reportaż Chrisa Smitha:

„…masywny MacBook Air może być tutaj wiosną 2023 roku z 15,5-calowym wyświetlaczem. Imponujące. Według pana Younga, Apple sprawi, że 13,6-calowy M2 będzie mniejszy z tych dwóch, po tym jak od dawna oferował MacBooka Air. 11-calowe i 13-calowe. Model 11-calowy został wycofany dawno temu, pozostawiając tylko jedną opcję dla zakłócacza powietrza.

Rozmiar ekranu jest ciekawy. 15,5 cala na przekątnej nie pasuje do żadnego z „profesjonalnych” modeli MacBooka Pro, które mierzą odpowiednio 14,2 cala i 16,2 cala. Pasuje do wyświetlacza w najnowszym 15-calowym MacBooku Pro z układami Intel x86.

Apple mogło przeprojektować macbook pro Kiedy wprowadzono na rynek modele M1 Pro i M1 Max w rozmiarach 14 i 16 cali o bardziej kanciastym wyglądzie, większej liczbie portów, powrocie niedrogich funkcji, takich jak złącze ładowania MagSafe oraz wycięty ekran, aby pomieścić kamerę i czujniki.

M2 MacBook Air również zauważył te zmiany konstrukcyjne, chociaż M1 Air, który był trzymany w portfelu, aby Apple mógł nadal oferować laptopa z systemem MacOS za 999 USD, nie został przeniesiony ze starego, starego projektu Intela.

Oczekuję, że MacBook Air będzie podążał za nowym językiem projektowania Apple. Przypuszczalnie geniusze podążający za Apple będą. Jednak reklamowany rozmiar ekranu pasuje do zmęczonego starego projektu. Mam okropne przeczucie, że Apple dokona kolejnego ciekawego wyboru, aby stworzyć sztuczną separację między swoimi laptopami.

Jednak naprawdę jest tam rozróżnienie. I nie chodzi tu o rozmiar laptopa ani konstrukcję laptopa. To podział na laptopy o mocy wystarczającej dla konsumentów w codziennym użytkowaniu i laptopy o absurdalnej mocy dla profesjonalistów.

Wcześniej, jeśli chciałeś mieć większy ekran, musiałeś użyć większej maszyny o większej wydajności. Pomysł, aby tylko trzy maszyny Apple były równie dobre/lepsze/pozostawił bardzo mało miejsca na coś strasznie niezręcznego, jak „duży ekran, ale spora moc”.

Ten nowy model na 2023 r. oznacza, że ​​konsumenci MacBooków, którzy chcą mieć większy ekran, będą mieli rozsądny wybór dla zorientowanego na konsumenta laptopa z większym ekranem, zamiast sprzedawać większy laptop z niechcianą nadwyżką mocy.

Jeśli szukałeś większego ekranu do swojego MacBooka, nadszedł czas, aby zrezygnować z MacBooka Pro; Apple szykuje coś lepszego. Dostaniesz wygodniejszy model w bardziej przyjaznej dla konsumenta cenie na początku 2023 roku.

Teraz przeczytaj najnowsze nagłówki dotyczące komputerów Mac, iPhone’ów i App Store w podsumowaniu wiadomości Apple Loop w tym tygodniu…

READ  Jedyna maska ​​do spania Manta Blackout jest jedyną, jakiej potrzebujesz