Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gracze pozywają Microsoft za udaremnienie fuzji z Activision

Ustawa antymonopolowa Claytona z 1914 r Daje Amerykanom prawo do pozywania firm za zachowania antykonkurencyjne, co 10 samozwańczych graczy wykorzystuje do pozwania Microsoftu w celu powstrzymania przejęcia Activision przez firmę.

Jak na przykład zgłoszone przez Prawo BloombergaReklamacja złożona dzisiaj, którą otrzymałam Kotakustwierdza, że ​​powodowie lub „entuzjaści gier wideo”, jak ich opisano, obawiają się, że „ [Microsoft and Activision] Fuzja może znacznie ograniczyć konkurencję lub doprowadzić do powstania monopolu; W skardze stwierdzono, że ta fuzja w szczególności narusza sekcję 7 ustawy Clayton Act, która stanowi, że przejęcia ograniczające konkurencję są zabronione przez amerykańskie prawo antymonopolowe. W skardze nie tylko wskazano rozmiar i zakres fuzji Activision-Microsoft jako problematyczny, ale także Ten ostatni proponowany związek jest kontynuacją kilku innych przejęć Microsoftu, od zakupu Mojang w 2014 roku do przejęcia Rare w 2002 roku.

Dzięki szerokiemu układowi gier konsolowych, PC i AAA, a także usługom subskrypcyjnym, takim jak „powiązane rynki produktów”, pozew zwraca uwagę na liczbę dużych franczyz, które znalazłyby się pod parasolem Microsoftu, gdyby doszło do fuzji. Wezwanie do służbyi Świat Warcraftai Rzemiosło Mainei śmierći Microsoft Flight Simulatori WitajI Rękopisy szejka to tylko niektóre z wymienionych przykładów. Potwierdza to, że Microsoft i Activision konkurują obecnie bezpośrednio za pośrednictwem tych tytułów i usług, takich jak Battle.net, Microsoft Store i Game Pass. Fuzja zniszczy tę konkurencyjną dynamikę.

W pozwie zarzuca się, że jeśli fuzja będzie kontynuowana, Microsoft zachowa „znaczącą pozycję rynkową i zdolność do wstrzymania kluczowego wkładu ze strony konkurentów i dalszego zaszkodzenia konkurencji”. Pozew wspomina o konkurencji zarówno w zakresie sprzedaży konsumentom, jak i konkurencji w branży w celu „rekrutowania i zatrzymywania talentów w niszowym biznesie gier wideo”, który zostałby „zmniejszony” w ramach fuzji.

Kotaku Microsoft poprosił o komentarz.

Proponowana fuzja Microsoftu i Activision od tamtej pory budzi kontrowersje jego wstępna zapowiedź. Być może najbardziej niepokojącą rzeczą dla Microsoftu jest Niedawno złożony pozew przez FTC. Federalni twierdzą, że jeśli dojdzie do takiej fuzji, poważnie zaszkodzi to konkurencji w branży gier wideo, powołując się na wcześniejsze zachowanie Microsoftu polegające na priorytetowym traktowaniu Xbox i Windows jako platform dla swoich gier. Microsoft nie zgodził się, stwierdzając, że przejęcie Activision „przyniesie Wezwanie do służby Dla większej liczby graczy i platform niż kiedykolwiek wcześniej.

READ  Wideo: Pagani Zonda za 25 milionów dolarów wjeżdża na Forda Fiestę

Rozmawiać o Wezwanie do służbyW odpowiedzi na krytykę planowanej fuzji z Activision Microsoft zapowiedział jej kontynuację paragon fiskalny Wezwanie do służby dla innych platform przez co najmniej 10 lat. Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, ma go Ocenione recenzje Sony przejęcie jako próba „ochrony dominującej pozycji konsoli” i że dąży do wzrostu poprzez „zmniejszenie Xboxa”.