Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zapomnij o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś lepszego

Zapomnij o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś lepszego

Aktualizacja 12 listopada: Artykuł został pierwotnie opublikowany 11 listopada.

Wraz z wprowadzeniem na rynek trzech nowych laptopów MacBook Pro, nowy 14-calowy MacBook Pro M3 wyróżnia się jako nowy laptop klasy podstawowej wyposażony w najnowszą technologię Apple Silicon. Przy słabych wyborach dotyczących specyfikacji, projektu i ceny, Apple oferuje lepsze opcje dla konsumentów pragnących laptopa Pro.

Aktualizacja: niedziela 12 listopada: Pisanie dla Bloomberga, wpływowy reporter Mark Gurman poświęcił trochę czasu, aby przyjrzeć się nowym laptopom MacBook Pro i komputerom stacjonarnym iMac zaprezentowanym podczas zeszłotygodniowej imprezy „Scary Fast” i odniósł się do problemu MacBooka Pro M3 skupiającego się na konsumentach. I chociaż jest podekscytowany nowym kolorem Space Black (koloru, którego dziwnie brakuje w jednym z nowych laptopów z systemem macOS), podkreśla problem, przed którym stanie Apple, próbując sprzedać aktualizację do podstawowego MacBooka Pro:

„Moja rada: jeśli masz już MacBooka Pro z chipem M1 lub lepszym, poczekaj kolejną generację lub dwie. A jeśli masz iMaca z M1, ja też poczekam – a może nawet na większego iMaca. Ale jeśli nadal korzystasz z komputera z procesorem Intel. „Który z nich warto kupić?”

Premiera Apple Silicon pod koniec 2020 roku była strzałem w dziesiątkę dla MacBooka i znacznie podniosła jego bazową wydajność. Margines ten był bardzo wysoki, a pierwsze laptopy z zasilaniem M1 do dziś są w stanie uzyskać ponadprzeciętną wydajność. Nie ma potrzeby, aby wierzący dokonywali aktualizacji w tej samej liczbie, co w czasach komputerów Mac z procesorami Intel.

Postawmy sprawę jasno: profesjonaliści, którzy potrzebują jak najwięcej mocy i wydajności do swojej pracy — jak twórcy i programiści — będą patrzeć na nowe laptopy M3 Pro i M3 Max i zastanawiać się, czy działy IT mają wystarczający budżet na modernizację sprzętu.

Chodzi o najnowszego MacBooka Pro firmy Apple, przeznaczonego dla konsumentów, 14-calowego MacBooka Pro M3.

Apple ma kilka dobrych stron, które może wykorzystać do sprzedaży urządzenia; To pierwszy MacBook z nowym chipsetem M3, zastępuje słaby pasek Touch Bar przydatnymi fizycznymi klawiszami i zwiększa rozmiar ekranu z 13 cali do 14 cali. Nawet jeśli cena początkowa wzrośnie z 1299 dolarów do 1599 dolarów, Apple oferuje to jako solidną aktualizację. Zanim rozważysz najnowszy laptop z systemem macOS, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników.

Gdy zauważysz dodatkowe cale na ekranie i nowy chipset M3, zauważysz bardzo niewielkie zmiany w wyświetlaczu. Czy te przedmioty są warte podwyżki o 300 dolarów? Ponieważ Apple wycofał ze sprzedaży 13-calowego MacBooka Pro, dużego wyboru nie będzie.

Dostępne są nowe opcje kosmetyczne dla modeli MacBooka Pro z końca 2023 roku, ale nowy kolor Apple Space Black nie jest dostępny w modelu podstawowym. Jeśli zależy Ci na nowym wyglądzie, kupisz droższy laptop.

Apple ograniczyło także różne opcje wejścia/wyjścia. W przypadku profesjonalnych laptopów MacBook Pro o przekątnej 14 i 16 cali dostępne są trzy porty Thunderbolt; Jeden z nich został obcięty dla tego podstawowego modelu. To decyzja ograniczająca możliwości MacBooka Pro i niewątpliwie stanowiąca kolejną próbę dosprzedaży konsumentów do droższego urządzenia.

Słowo o dziwnej decyzji Apple w sprawie pamięci RAM: wersja podstawowa jest wyposażona w 8 GB pamięci RAM. Argumentem Apple przemawiającym za tą decyzją jest to, że oznacza to efektywność wykorzystania Apple Silicon 8 GB pamięci RAM w MacBooku odpowiada 16 GB pamięci RAM w laptopie z procesorem Intel. Jest to kontrowersyjne twierdzenie Wielu recenzentów nie zgadza się z tym. Jeśli szukasz użytecznego 16 GB pamięci RAM, przygotuj się na wydanie dodatkowych 200 dolarów za brakujące 8 GB.

Jeśli chodzi o wydajność, M3 oferuje około dziesięć procent lepszą wydajność niż chipset M2. Ponieważ ci, którzy szukają znacznego wzrostu wydajności, od razu przejdą do opcji M3 Pro i M3 Max, musisz zadać sobie pytanie, jaką różnicę w codziennym użytkowaniu oferuje M3 w stosunku do M2.

Pomijam opcję MacBooka Air, który oferuje nieco mniejszą wydajność, ale wszystkie inne zalety Macbooka (ale należy to wziąć pod uwagę). Apple ma coś, co oferuje znacznie większy stosunek jakości do ceny dla tych, którzy potrzebują w życiu laptopa „Pro” z systemem macOS… 14-calowego MacBooka Pro z procesorem M2.

Wydajność M3 i M2 Pro jest bardzo podobna, ale działają w niższej temperaturze. Masz wybór najszybszych i najbogatszych portów we/wy. Chociaż nowego MacBooka Pro nie można już kupić w sklepie Apple, można go kupić w sklepie Apple Refurb. Tutaj znajdziesz 14-calowego MacBooka Pro z chipsetem M2 Pro, 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci w tej samej cenie 1599 dolarów, co mniej wydajny MacBook Pro M3.

Jeśli spojrzeć poza nowe, błyszczące obrazy, konsumenci mają znacznie lepszy wybór od Apple niż nowy MacBook Pro M3.

Przeczytaj teraz naszą recenzję najwyższej klasy MacBooka Pro firmy Apple z chipsetem M3 Max…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  WhatsApp na Apple Watch: jak korzystać z usługi przesyłania wiadomości