Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zapowiedź półfinału: kto będzie gospodarzem finału w Polsce-Estonii?  – FIBA ​​​​Prekwalifikacje Olimpijskie 2023 Polska-Estonia 2023

Zapowiedź półfinału: kto będzie gospodarzem finału w Polsce-Estonii? – FIBA ​​​​Prekwalifikacje Olimpijskie 2023 Polska-Estonia 2023

GLIWICE (Polska) — Cztery narody z Gliwic dzielą teraz tylko dwa zwycięstwa od zdobycia cennego biletu na FIBA ​​​​Olympic Qualifiers 2024.

Przed piątkowymi półfinałami Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego FIBA ​​Polska-Estonia przedstawiamy zestawienie pojedynków.

Polska vs Estonia (17:30 CET)

Wygląda na to, że jest to jedna z najsilniejszych drużyn we wszystkich turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich FIBA ​​​​2023 wbrew niespodziance paczki. Jednak półfinał, w którym zmierzą się Polska i Estonia, nie może być traktowany jako pewnik, biorąc pod uwagę osiągnięcia gospodarzy Tallinna na własnym terenie.

Kluczowe mecze

Z wynikiem 7,7 na mecz i najlepszą jak dotąd asystą Christiana Gullame’a w turnieju, to był moment, w którym Mateusz Ponitka zabłysnął. Ten pierwszy był bardziej konsekwentny od pierwszego dnia w Gliwicach, podczas gdy ten drugi może znaleźć wyższy bieg po kilku dotychczasowych przeciętnych występach. Nie zapominajmy też o Michale Sokołowskim i Mikku Jurkatammie, którzy dobrze się znają ze wspólnych czasów klubowych we Włoszech.

Współczynnik X

Estonia straciła 65 lub mniej punktów w dwóch z trzech meczów, a wynik ten wzrósł do 77 punktów przeciwko Czechom. Ale jednocześnie są drugą najgorszą drużyną z 74,7 punktami na mecz, podczas gdy Polska jest druga z 82,0 punktami na mecz. Tak więc, jeśli reprezentacja krajów bałtyckich chce wywołać kolejne zamieszanie, będzie musiała utrzymać twardą grę i polegać na solidnej obronie.

Statystyka nie kłamie

Jeśli spodziewacie się gry opartej na ISO i hero-ballu, to musicie zmienić zdanie. Polska i Estonia lepiej dzielą się piłką, średnio odpowiednio 21,7 i 20,7 asyst na mecz. To najlepsze liczby OPQT, z wyjątkiem Bośni i Hercegowiny, gdzie średnio 26,0 na podróż.

czy wiedziałeś?

Z czterech eliminacji FIBA ​​​​Olympic 2020 rozegranych na Litwie, w Kanadzie, Chorwacji i Serbii żaden z gospodarzy nie awansował do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ktoś między Polską a Estonią będzie walczył o miejsce na przyszłorocznym spotkaniu i zrobi to – być może mając to na uwadze, dwa razy się zastanowią przed złożeniem wniosku o kolejną potencjalną partię.

READ  Kelly Harrington pokonała Natalię Shatrinę i zdobyła złoto w finale Igrzysk Europejskich w Polsce

Bośnia i Hercegowina – Izrael (20:30 CET)

W pierwszej rundzie reprezentacja Izraela miała zająć pierwsze miejsce w grupie A przeciwko Czechom. Jednak po porażce z Estonią zespół Vojtecha Hrubana został wyeliminowany, a zespół prowadzony przez Yama Madara i Romana Sorkina pozostał. szczyt.

Wielkie wyzwanie stoi teraz przed Białymi i Niebieskimi, gdy zmierzą się z wygłodniałą drużyną z Bośni i Hercegowiny, która gromadzi ten sam rekord co ich przeciwnicy, ale ma inne ambicje. Na papierze wygląda to na wyrównane starcie z drużyną narodową Bośni i Hercegowiny, być może lekkim faworytem.

Kluczowe mecze

Podczas gdy starcie między Yamem Madarem i Dasananem Musą wydaje się intrygujące, ta gra może dotyczyć wielkiej okazji i szansy zabłyśnięcia Romana Sorkina. Poradzi sobie z centrum NBA — czy to weteranem takim jak Jusuf Nurkic, niezawodnym Amarem Alibekoviciem, czy też wschodzącym talentem, takim jak Luka Garza.

Współczynnik X

Chodzi o koncentrację i wysiłek umysłowy. Izrael prowadzi w całym turnieju pod względem obrotów na poziomie 9,7 na mecz, podczas gdy Bośnia i Hercegowina ma na koncie Czechy 15,3 obrotów na mecz. Jeśli jednak drużyna Aziza Bekira rozpocznie mecz w połowie tak dobrze, jak w swoim zwycięstwie nad Węgrami, przewidywania, że ​​Bośnia i Hercegowina są marginalnymi faworytami, mogą się szybko zmienić.

Statystyka nie kłamie

Izrael jest najlepszą drużyną zbierającą w całym Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich FIBA ​​​​2023 w Polsce-Estonii z 42,0 zbiórkami na mecz, ale Bośnia i Hercegowina zajmuje drugie miejsce z 40,0 zbiórkami na mecz. Te bitwy na szkle z wielkimi ludźmi z Bośni i Hercegowiny mogą okazać się trudne dla Izraela.

czy wiedziałeś?

Podczas gdy Izrael mógł liczyć tylko na jeden udział w igrzyskach olimpijskich w Helsinkach w 1952 r., Bośnia i Hercegowina nigdy tego nie zrobiła. Dwa kolejne zwycięstwa w Gliwicach i jeszcze kilka w eliminacjach FIBA ​​mogą to zmienić, pozostając na drodze do Paryża w 2024 roku.

FIBA