Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tenis: Świątek z Polski rozpoczyna 73. tydzień jako nr 1 na świecie WTA – dywizja angielska

Tenis: Świątek z Polski rozpoczyna 73. tydzień jako nr 1 na świecie WTA – dywizja angielska

DPolka w zeszłym tygodniu dotarła do półfinału turnieju Western & Southern Open w amerykańskim mieście Cincinnati, gdzie w sobotę pokonała amerykańską nastolatkę Coco Gough. 6-7, 6-3, 4-6.

West i South Open Hart Court Znany również jako turniej w Cincinnati w stanie Ohio Cincinnati Open lub Cincinnati Masters, był Ostateczny trening dla wielu znakomitych tenisistów Przed turniejem wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie się 28 sierpnia.

Swetech w zeszłym miesiącu Zdobyła swój 15. tytuł singla w karierze, pokonując 6:0, 6:1 Niemkę Laurę Siegemund w finale Polish Open na własnym terenie w Warszawie.

22 letniTrenował rodak Tomasz Wiktorowski, Świat WTA nr 1 na dzień 4 kwietnia 2022 r.

polski zawodnik Obecnie prowadzi w światowych rankingach 9955 punktów, wyprzedzając Białorusinkę Arinę Sabalenkę 8746 zwrotnica, I amerykański Jessica Pegula z 5945 punktów.

Druga najwyżej sklasyfikowana polska zawodniczka Magda Linet spadła o jedno miejsce na 24. miejsce w najnowszym rankingu WTA.

Tymczasem wieśniaczka Magdalena Fręch W nowym światowym rankingu opublikowanym w poniedziałek awansował z 77. na 75. miejsce.

(GS)

Źródło: IAR, PAP, wtatennis.com

READ  Francuski minister europejski „naciskał”, aby nie jechać do stref wolnych od LGPD w Polsce