Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zapowiedziano przenośny zestaw do gier Lenovo Legion Go z wyświetlaczem LCD 144 Hz, odłączanymi kontrolerami i chipsetami z serii Ryzen Z1

Zapowiedziano przenośny zestaw do gier Lenovo Legion Go z wyświetlaczem LCD 144 Hz, odłączanymi kontrolerami i chipsetami z serii Ryzen Z1

Lenovo wkracza w przestrzeń gier mobilnych z systemem Windows ze swoim własnym konkurentem – Legion Go. Ta potężna maszyna do gier jest wyposażona w 8,8-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości QHD+ (1600 x 2560 pikseli) i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Panel dotykowy oferuje proporcje 16:10 i jasność do 500 nitów. Obsługuje rozdzielczości od 1600p do 800p i może obniżyć częstotliwość odświeżania do 60 Hz, aby lepiej zarządzać energią.

Lenovo Legion Go

Lenovo zainspirowało się Nintendo Switch i wyposażyło Legion Go w odłączane kontrolery o nazwie Legion TrueStrike i podpórkę. Kontrolery są wyposażone w joystick z efektem Halla, dużą liczbę przycisków, w tym touchpad, 10 regulowanych spustów naramiennych i kółko przewijania.

Firma Lenovo poszła jeszcze dalej i dodała podstawowy kontroler, który można przymocować do odpowiedniego kontrolera za pomocą magnesów i który umożliwia podparcie kontrolera i używanie go jako myszy. Prawy kontroler ma na dole czujnik optyczny, zupełnie jak prawdziwa mysz.

Podstawowy kontroler Legion Go

Lenovo zdecydowało się na chipsety AMD z serii Ryzen Z1 i można skonfigurować do Z1 Extreme. Strona GPU jest pokryta grafiką RDNA 3. Legion Go można skonfigurować z dyskiem SSD PCIe Gen4 o pojemności do 1 TB, a także zyskujesz gniazdo kart microSD obsługujące do 2 TB dodatkowej pamięci. Wszystkie modele są wyposażone w 16 GB pamięci LPDDR5x RAM pracującej z częstotliwością 7500 MHz.

Za chłodzenie odpowiada niestandardowy układ chłodzenia składający się z wentylatora z łopatkami z ciekłego polimeru, który osiąga maksymalny poziom głośności 25 dB, a jednocześnie zapewnia całkowitą moc graficzną (TGP) 25 W w trybie niestandardowym. Jeśli chodzi o wejścia/wyjścia, dostępne są dwa porty USB typu C (USB 4.0, DisplayPort 1.4, Power Delivery 3.0), gniazdo microSD i gniazdo audio 3,5 mm. Legion Go oferuje także łączność Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2.

Od strony oprogramowania objęty jest systemem Windows 11 Home ze specjalną nakładką o nazwie Legion Space. Tutaj znajdują się wszystkie gry i programy uruchamiające, a Lenovo oferuje także bezpłatną trzymiesięczną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate do każdego urządzenia mobilnego Legion Go.

READ  Spotify wprowadził nową funkcję DJ AI w Australii

Legion Go jest wyposażony w dwuogniwową baterię o pojemności 49,2 Wh, która obsługuje szybkie ładowanie, które zapewnia naładowanie od 0 do 70% w 30 minut. Legion Go obsługuje także tryb zastępowania zasilania podczas odtwarzania po podłączeniu, co pomaga oszczędzać baterię. Lenovo dostarcza go z ładowarką PD o mocy 65 W.

Lenovo Legion Go uruchomi się 699 USD / 799 EUR Dla modelu podstawowego i będzie dostępny od listopada.

źródło