Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

ZASADY VCAT Wynajmującego „przestraszonych” najemców należy eksmitować

ZASADY VCAT Wynajmującego „przestraszonych” najemców należy eksmitować

Właścicielka wygrała batalię prawną o eksmisję lokatorów, którzy, jak powiedziała, „bali się” jej i odmówili wyprowadzki, ponieważ jej partner posiadał zbyt wiele nieruchomości.

Lokatorzy, którzy kłócili się ze swoim właścicielem o przydomową grządkę warzywną i przestali płacić czynsz w czasie rozprawy, mieszkali obok swojego właściciela na wschodnich przedmieściach Melbourne.

Victorian Civil and Administrative Tribunal stwierdził, że najemcy musieli opuścić dom, aby właścicielka – która mieszkała w sąsiedniej nieruchomości należącej do jej partnera, który ją sprzedawał – mogła się wprowadzić.

Lokatorzy powiedzieli, że byli źle traktowani i twierdzili, że właściciel nie był uczciwy w kwestii ich potrzeby zamieszkania w wynajmowanym przez nich domu. Opierali się temu posunięciu – bezskutecznie – w VCAT, a decyzja została zaktualizowana 1 lutego.

Czytaj więcej: Właściciel wzywa „gwiazdy rocka i przedsiębiorców” do domu za 8,5 miliona dolarów

Jej właścicielka wygrała bitwę z najemcami, którzy odmówili wyprowadzki, ponieważ jej partner był właścicielem kilku nieruchomości inwestycyjnych. (dziewięć)

Sąd usłyszał, że współwłaściciel sprzedawał swoją nieruchomość w ramach przygotowań do emerytury, ale lokatorzy twierdzili, że to nieprawda. Upierali się, że zamiast tego mógł sprzedać dowolną inną nieruchomość i uważali, że nie ma planów przejścia na emeryturę. Właścicielka domu powiedziała, że ​​chce zostać w okolicy, aby być blisko swojej matki, która przebywała w lokalnej wiosce dla emerytów.

Lokatorzy powiedzieli, że bezskutecznie ubiegali się o wynajem 147 mieszkań z podwórkiem dla swoich psów, a ich zdrowie psychiczne cierpi w wyniku „rosnącej” sytuacji. Bali się, że zostaną bezdomni.

Jednak sąd dowiedział się od agenta nieruchomości właściciela, który odniósł się do pary w ich wnioskach o wynajem, że otrzymała tylko dwa wnioski o sprawdzenie referencji i nie wierzy, że złożyły one tyle wniosków, ile twierdziły, ponieważ kontrole są zautomatyzowane dla aplikacje internetowe.

Jak poinformowano VCAT, stosunki między najemcami a właścicielką i jej partnerem popsuły się pod koniec 2022 roku w związku ze sporem o dostęp do przydomowego garażu i grządki warzywnej w wynajmowanym domu.

READ  Nowa Południowa Walia i Wiktoria zaostrzają międzynarodowe zasady dostępu, gdy stany i terytoria reagują na Omicron

Czytaj więcej: Czy to najlepszy dom imprezowy w Australii? Malarstwo artysty to widok, który warto zobaczyć

Długopis na górze umowy, koncepcja umowy prawnej jest wiążącym dokumentem
Dzierżawa została uznana za niezrównoważoną z powodu napięć i awarii między właścicielem a najemcami. (iStock)

„Po rozpatrzeniu wniosku o przejęcie lokatorzy nie przebywali w budynku od tygodni i twierdzili, że boją się wrócić z powodu sporu” – czytamy w opublikowanym postanowieniu.

Jednak członkini VCAT, Kylea Campana, stwierdziła, że ​​wynajmujący przestrzega prawa w sposób, w jaki im to zgłosiła, i miała do tego prawo.

„Chociaż zerwanie stosunków między stronami może odgrywać pewną rolę, a może nawet odgrywać główną rolę, w tym, dlaczego dzierżawca chciał wejść w posiadanie wynajmowanego lokalu, dzierżawca przedstawił pod przysięgą dowody na zamiar powrotu do wynajmowanych lokali” – powiedziała pani Campana.

Z powodu napięć najemcy opuścili nieruchomość do czasu wydania wezwania do opuszczenia lokalu, a sąd usłyszał, że faktycznie stała się ona „przechowalnią” ich nieruchomości.

Sąd orzekł, że chociaż właścicielka i jej współwłaścicielka odegrali „znaczącą rolę w zerwaniu relacji” z najemcami, umowa najmu nie była już opłacalna i właściwe było, aby właściciel był właścicielem domu.

dziewięć Zdecydował się nie podawać nazwiska właściciela, lokatorów ani adresów.