Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zatrudnienie podnosi pułap imigracji; Kontynuacja Szczytu Zawodowego 2022; Przegląd izolacji COVID zakwestionowany przez AMA; Niskie ceny mieszkań w Australii; premier Wielkiej Brytanii mianowany w przyszłym tygodniu; Malcolm Turnbull protestował na Uniwersytecie w Sydney

Dodatkowe 35 000 imigrantów i tysiące emerytów zostanie wykorzystanych do pomocy w radzeniu sobie z niedoborem siły roboczej, ponieważ rząd federalny zamierza dokonać przeglądu krajowego programu imigracyjnego, aby skupić się na stałych mieszkańcach, a nie na tymczasowych mieszkańcach.

Podczas dwudniowego szczytu Jobs and Skills Summit rząd ujawnił, że migracja stała za granicę wzrosła w tym roku o ponad 20 proc. do 195 tys. Poza tym spożycie – które rząd Turnbulla obniżył do 160 tys. – prawdopodobnie utrzyma się na zbliżonym poziomie.

Premier Anthony Albanese zamyka szczyt dotyczący zatrudnienia i umiejętności. „Punktem wyjścia jest dla mnie zapewnienie ludziom bezpieczeństwa, które wiąże się ze ścieżką stałej imigracji, drogą do uzyskania obywatelstwa Australii”.przypisane mu:James Brickwood

Aby zrównoważyć obawy niektórych części społeczeństwa, że ​​zwiększona imigracja wywrze presję na rynek mieszkaniowy, rząd wniesie dodatkowe 575 milionów dolarów do Narodowego Funduszu Infrastruktury Mieszkaniowej. Posłuży do przyciągnięcia większej liczby inwestycji zewnętrznych, w tym funduszy emerytalnych, do tanich mieszkań.

Rząd będzie również starał się zachęcić osoby otrzymujące emeryturę do powrotu na rynek pracy, zwiększając o 4000 USD kwotę, jaką mogliby zarobić, zanim ich emerytura zostanie zmniejszona.

Ładowanie

To, ile beneficjent emerytury może zarobić, nie tracąc części z 26,700 dolarów rocznych, zajmuje około 12 000 dolarów rocznie. Wprowadzone zostaną również zmiany, które zapewnią im możliwość korzystania z karty zniżkowej do emerytury przez dwa lata, jeśli przekroczą limit dochodów.

Zmiany związane z imigracją obejmują 36,1 miliona dolarów na zatrudnienie 500 osób w ciągu następnych dziewięciu miesięcy w celu rozwiązania problemu zaległości w rozpatrzeniu 900 000 wniosków wizowych oraz zwiększenie dwuletnich praw do pracy po studiach dla absolwentów z dyplomami australijskimi w obszarach, w których zweryfikowano niedobory umiejętności.

READ  Królowa Elżbieta Jubilee: Czytnik z ust ujawnia wszystko, co królowie mówili podczas Trooping the Color

Przeczytaj więcej tutaj.