Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Zielona granica” Agnieszki Holland zdobyła Nagrodę Orła Polskiego dla najlepszego filmu

„Zielona granica” Agnieszki Holland zdobyła Nagrodę Orła Polskiego dla najlepszego filmu

– Polski reżyser odebrał także nagrodę za całokształt twórczości podczas wieczoru zdominowanego przez Pawła Maślonę Scarbourne’aKtóry zdobył sześć nagród

Zwycięzcy Polskich Orłów 2024

26. Polskie Nagrody Filmowe obfitowały w politykę i mnóstwo radości, podczas których wyłoniono dwóch głównych zwycięzców: Agnieszki Holenderktóry za swój uznany film w Wenecji otrzymał Nagrodę Orła Polskiego dla najlepszego filmu Zielona granica [+see also:
film review
trailer
film profile
]
I Paweł Maslonazdobywca Złotego Lwa Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który za swoją twórczość na drugim roku otrzymał sześć gongów Scarbourne’aw tym dla najlepszego reżysera i najlepszego scenariusza (Michel A. Zełenski), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Agnieszki Grochowskiej), Najlepszy Projekt Mody (Dorota Rocioblo), najlepszy makijaż (Anity Brzosowskiej(i najlepszy dźwięk)Radoslav Ošenio, Adam Szlinda, Filip Krzemień).

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)

Był pierwszym wicemistrzem Michał Kwisiński'S Philip Z ukłonem za najlepsze zdjęcia (Michał Sobociński), najlepszy aktor (Eric Colm Jr), Najlepszy montaż (Nikodem Szabior(i najlepsza scenografia)Marcel Sławiński, Katarzyna Sobańska). Magdalena Celica Zdobyła tytuł najlepszej aktorki za Sławomir Fabicki'S Lękchwila Tomasza Schuchardta Okrzyknięto go najlepszym aktorem drugoplanowym za Simona Sandquista'S Podobna…podobna osoba. oprócz, Grzegorza DybowskiegoKto napisał i wyreżyserował prawie tyle co nicI zdobył tytuł odkrycia roku, D. K. Welshman I Hugh Welshmana'S Chłopi [+see also:
film review
trailer
film profile
]
Oprócz nagrody dla najlepszej muzyki zdobył Nagrodę Publiczności (Łukasz), Fortepian Został wybrany najlepszym dokumentem i 1670 Zdobył nagrodę dla najlepszego serialu telewizyjnego, natomiast Robina ÖstlundaZdobywca Złotej Palmy Trójkąt smutku [+see also:
film review
trailer
interview: Ruben Östlund
interview: Ruben Östlund
film profile
]
Został uznany za najlepszy film europejski.

READ  Żonaty od pierwszego wejrzenia: fani zaniepokojeni, ponieważ Selena konsultowała się z usunięciem włosów z spierzchniętych pośladków Cody'ego Bromleya

Częstym tematem przemówień z okazji powitania zwycięzców była radość branży po zmianie polskiego rządu po wyborach parlamentarnych w październiku 2023 r. oraz po ogłoszeniu przez Ministra Kultury 29 lutego prawa twórców filmowych do żądania tantiem w Internecie . Będzie to zapisane w prawie autorskim. To koniec długotrwałej batalii, której finałem był protest młodych filmowców ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich, który wywołał ogromne napięcie w branży.

Ironią losu jest to, że dopiero w tym roku legendarna polska reżyserka Agnieszka Holland, laureatka EFA i Oscara oraz pionierka kobiecego przywództwa, zdobyła pierwszą Polską Nagrodę Orła – nazywaną przez jej fundatorów „najważniejszą nagrodą filmową”. Ogłoszono ją pod koniec lutego, że jest drugą kobietą w 26-letniej historii Orłów, która otrzymała nagrodę za całokształt twórczości (pierwsza nagroda trafiła do aktorki). Maja Komorowska. Kilka chwil później Holland wrócił na scenę, aby złapać orła Zielona granica Który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu, któremu towarzyszył producent Marcin Wirzechosławski I duża grupa złożona z aktorów i ekipy. Był to niezwykle emocjonujący moment dla polskiej branży filmowej, gdyż zaledwie sześć miesięcy wcześniej, w momencie krajowej premiery filmu, Zielona granica Była ofiarą brutalnej kampanii oszczerstw ze strony prawicowych polityków. Na podstawie faktów, z którymi sama Holland pisała Gabriela Ciczko-Łazarkiewicz I Macieja BisokaFilm opowiada o kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej, który rozpoczął się w 2021 roku. Hollande w swoim przemówieniu z okazji wręczenia nagrody za całokształt twórczości ujawniła, że ​​„sytuacje wciąż się rozwijają”. [on the border] Co nie powinno się zdarzyć” – błagała kolegów reżyserów, aby wykorzystali swój talent, podkreślając, że filmy mogą „odegrać jakąś rolę” w walce z niesprawiedliwością i potworami, które „zaczynają rządzić światem”. w maści pozytywnego nastroju, jeśli nie. Impreza była wesoła i miała rację.

READ  Jedenaście świetnych filmów z I wojny światowej z okazji Dnia Anzaca

Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

najlepszy film
Zielona granica [+see also:
film review
trailer
film profile
]
– Agnieszka Holland (Polska/Francja/Czechy/Belgia)

Najlepszy reżyser
Paweł Maslona – Scarbourne’a

Najlepszy scenariusz
Michel A. Zełenski – Scarbourne’a

Najlepsza aktorka
Magdalena Celica – Lęk (Polska/Szwajcaria/Niemcy)

najlepszy aktor
Eric Colm Jr. – Philip

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Agnieszki Grochowskiej Scarbourne’a

Najlepszy aktor drugoplanowy
Tomasz Schuchart – Podobna…podobna osoba

Najlepszy dźwięk
Radoslav Ošenio, Adam Szlinda, Filip Krzymień – Scarbourne’a

Najlepsze zdjęcia
Michaił Sobociński – Philip

Najlepszy montaż
Nikodem Szabior – Philip

Najlepsza muzyka
Łukasz – Chłopi [+see also:
film review
trailer
film profile
]
(Polska/Serbia/Litwa)

Najlepsza moda
Dorota Roqueblo – Scarbourne’a

Najlepszy makijaż
Anita Brzozowska – Scarbourne’a

Najlepszy projekt produkcji
Marcel Sławiński, Katarzyna Sobańska – Philip

Nagroda Publiczności
Chłopi

Najlepszy film dokumentalny
fortepian – Jakub Piątek

Odkryj rok
Grzegorz Dębowski, dyrektor prawie tyle co nic (Polska)

Nagroda za całokształt twórczości
Agnieszki Holender

Najlepszy film europejski
Trójkąt smutku [+see also:
film review
trailer
interview: Ruben Östlund
interview: Ruben Östlund
film profile
]
– Ruben Ostlund (Szwecja/Niemcy/Francja/Turcja/Grecja/Dania/Wielka Brytania/USA)

Najlepszy serial telewizyjny
1670 -Maciej Buchwald, Kurdyjski Kudzilla

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)