Złoty Ahye w Polsce | Sporty

Michelle-Lee Ahi dała wczoraj złoty występ na Zjeździe Pamięci Iriny Szywińskiej w Bydgoszczy.

Ahye zignorowała wiatr czołowy o prędkości 1,9 metra na sekundę, aby wygrać 100 metrów kobiet w 11,33 sekundy. Biegaczka z Trynidadu i Tobago finiszowała przed Amerykanką Ciarą Parker, wicemistrzynią 11.56 i Duńską Mathilde Kramer (11.76).

Kristen Mboma została gwiazdą złotego spotkania World Athletics Continental Tour, 18-letnią Namibijką, która wygrała 400 m kobiet w 48,54 sekundy – nowy rekord świata juniorów (poniżej 20 lat). Rekord czasowy, również rekord Afryki, plasuje Mbomę na siódmym miejscu w rekordzie wszechczasów.

To był pierwszy mecz Ahye wczoraj, odkąd zdobyła kwalifikacje olimpijskie z 11,04 sekundy na NACAC New Life Invitational na Florydzie, USA, 5 czerwca. Ahye i weteran sprinter Kelly-Ann Baptiste będą reprezentować T&T w setnym biegu od 23 lipca do 8 sierpnia Tokyo Games. Oczekuje się również, że Ahye i Baptiste wezmą udział w sztafecie sprinterskiej.

Ahye, zwycięzca Igrzysk Wspólnoty Narodów na 100 metrów, jest rekordzistą kraju z czasem 10,82 sekundy. 29-letnia gwiazda T&T ma nadzieję, że przed igrzyskami olimpijskimi wróci do swojego poziomu poniżej 11 lat, ponieważ chce powtórzyć się jako finalistka gry pojedynczej na największej sportowej scenie świata. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016 zajęła szóste miejsce w finałach na 100 i 200 metrów.

Ahye ma w tym sezonie 10,96 sekundy z pomocą wiatru. Jej ostatnią legalną kopią poziomu 11 była kreska 10.82 w dniu 24 czerwca 2017 r.

READ  adidas, NHL® powraca z koszulkami adidas Reverse Retro 2022 z 32 nowymi kultowymi wzorami.