Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zmiana klimatu oznacza mniejsze truskawki i wyższe koszty dla rolników

Możliwość jedzenia dużych, soczystych truskawek może stać się przyjemnością z przeszłości, ponieważ popularny owoc jest najnowszą ofiarą zmieniającego się klimatu.

To nie niskie temperatury powodują kurczenie się truskawek, ale wyższe temperatury.

A ponieważ zbieranie młodych truskawek zajmuje więcej czasu, koszty produkcji rosną wraz z temperaturą – co oznacza niższe zyski dla rolników i może prowadzić do wyższych cen, gdy są poza domem.

Główny ogrodnik z Departamentu Rolnictwa i Rybołówstwa w Queensland, Christopher Menzel, powiedział, że testy terenowe w Centrum Badawczym Nambour wykazały, że wraz ze wzrostem temperatury powietrza rozmiar owoców zmniejszył się.

„Z [climate change] Nawet tutaj, w Nambourze, zapisy pokazują, że temperatura w nocy wzrosła o około trzy stopnie w ciągu ostatnich 50–60 lat, co jest bardzo ważne ”.

„ Wielkość owoców jest bardzo wrażliwa na temperaturę.

Mniejsze owoce, wyższy koszt

Dla plantatorów truskawek kurczenie się owoców prawdopodobnie oznacza kurczenie się wypłaty.

Kobieta pracująca na farmie truskawek
Młode truskawki są trudne do zerwania, co powoduje, że są droższe w produkcji. (

Dostarczane: LuvaBerry

)

„Roślina z małym owocem jest znacznie droższa w zbieraniu niż roślina z dużym owocem” – powiedział Menzel.

„Pod koniec sezonu może to potrwać nawet cztery razy [the initial time] Zbierać więcej owoców niż wcześniej w sezonie ”.

Katrina Carpenter, kierownik sprzedaży truskawek w hurtowni FAPCO w Brisbane, powiedziała, że ​​jest to problem, który już dostrzegali.

„Dlatego [strawberries that are] Zwykle media kosztują połowę ceny bardzo dużego owocu, a otrzymujesz owoce średnie, więc sprzedajesz ich dużo ”.

Badanie i niepotwierdzone dowody zgadzały się z badaniami na całym świecie, które, jak powiedział Menzel, mogą oznaczać, że wszystkie regiony uprawy truskawek staną przed podobnymi problemami.

Powiedział: „Przeprowadzono badania w Kalifornii, które mówią, że bez lepszych odmian lub nowej technologii plony w Kalifornii w ciągu najbliższych 50 lat spadną o około 10 do 40 procent w porównaniu z obecnymi”.

Rolnicy będą musieli się dostosować

Chociaż zmiany klimatyczne mają nieunikniony wpływ na produkcję truskawek, pan Menzel jest optymistą, że branża dostosuje się, nawet jeśli zajmie to trochę czasu.

Prowadzone są już badania nad ulepszeniem odpornych na ciepło odmian Bundaberg, ale selektywna hodowla może zająć od 10 do 20 lat, aby wyprodukować nowy ogórek.

Ktoś trzyma garść dojrzałych truskawek, aby opowiedzieć o przechowywaniu i gotowaniu jagód.
Zdobycie dużych truskawek może być trudniejsze w cieplejszym klimacie.(

Dostarczone: Fran Flynn / ABC Life: Luke Tribe

)

Do tego czasu duże truskawki mogą pojawić się na półkach nieco wcześniej niż w poprzednich latach.

Obecnie, powiedział Menzel, rolnicy mogą sadzić rośliny wcześniej w ciągu roku, aby uzyskać owoce o pożądanej wielkości, zanim nadejdzie upał.

„Oznacza to, że uzyskają większy procent owoców przed ciepłą pogodą wczesnym latem” – powiedział.

„W ten sposób może złagodzić wpływ ciepłej pogody na produkcję owoców”.

READ  Aktualizacja Total War Warhammer III Immortal Empires jest niesamowita