Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zmodernizowane BMW M3 pokazuje nowe światła, ale czy uzyska więcej mocy, aby konkurować z AMG C63?

Zmodernizowane BMW M3 pokazuje nowe światła, ale czy uzyska więcej mocy, aby konkurować z AMG C63?

Subtelne zmiany stylistyczne odzwierciedlają te widoczne na zdjęciach szpiegowskich M4 coupe i kabriolet

23 sierpnia 2023 o 13:32

Zaktualizowaliśmy tę historię o najnowsze dostępne zdjęcia szpiegowskie, które jeszcze bardziej szczegółowo pokazują nowe oblicze odnowionego M3 (23 sierpnia).

Nasi fotografowie szpiegowscy wyśledzili prototypy BMW M4 Coupe i Cabrio, ale jedynym samochodem, którego brakowało w tej rodzinie, był M3 Sedan. Pamiętaj, że można temu zaradzić dzięki zdjęciom dwóch dość zakapturzonych egzemplarzy M3 zrobionych podczas testów w Niemczech.

Podobnie jak dwudrzwiowe samochody M, M3 utrzymuje skromne zmiany wizualne w celu aktualizacji wieku średniego. Choć kamuflaż nad nosem ułatwia dostrzeżenie linii przedniego zderzaka, porównanie kształtów wlotów wskazuje, że jest to ten sam zderzak, który jest montowany w obecnym samochodzie. Zdecydowanie zmieniono konstrukcję reflektorów, w szczególności wygląd świateł do jazdy dziennej, które teraz składają się z grubszego wypustu LED pomiędzy dwoma światłami w każdym zespole lamp oraz kolejnej grubszej diody LED w zewnętrznym narożniku każdego zestawu lamp. Nowe światła wyglądają podobnie, ale nie identycznie, jak te wyposażone w serię 3 2023. Jednak ogólny kształt świateł wydaje się być taki sam jak w obecnych seriach 3 i M3.

Powiązane: BMW M4 Cabrio 2025 szpiegowane z funkcjami przypominającymi CSL

Stylistyka tyłu również wydaje się niezmieniona, co ukazuje obecny zderzak, dyfuzor i konfigurację oświetlenia LED. Ale nie będziemy o tym wiele czytać. Chociaż blacha i plastik mogą nie zostać poddane przeróbce, tylne światła z pewnością przyciągną uwagę przed debiutem liftingu jeszcze w tym roku lub na początku 2024 roku.

Bazując na poprzednich zdjęciach modeli M4 Coupe z zakrytymi tylnymi światłami, zastanawiamy się, czy oba samochody mogą uzyskać coś na wzór laserowych tylnych świateł widocznych w M4 CSL. Na jednym ze zdjęć w galerii powyżej widać zwykłe coupe serii 4, z kamuflażem zakrywającym nowe tylne światła.

READ  Star Wars Jedi: Fallen Order i Battlefront 2 trafiają na urządzenia mobilne dzięki Xbox Game Pass

BMW odświeżyło już modele M3 i M4, wprowadzając najnowszą zakrzywioną deskę rozdzielczą, która płynnie łączy 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników z 14,9-calowym systemem informacyjno-rozrywkowym, więc nie spodziewamy się większych ulepszeń wizualnych w kabinie. Co więcej, jesteśmy bardziej zainteresowani tym, co może się dziać pod maską.

Słyszeliśmy pogłoski, że 3,0-litrowy rzędowy 6-cylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem w konkursie M3 może zostać zwiększony z 503 KM (375 kW/510 KM) do około 518 KM (386 kW/525 KM). To sprawiłoby, że byłby znacznie słabszy niż 543 PS (550 PS) w wersjach specjalnych M3 CS i M4 CSL i nie dorównywałby 670 PS (680 PS) Mercedes-AMG C63 SE Performance. Jednak niektóre letnie recenzje czterocylindrowego AMG przypominają, że super sedan to coś więcej niż tylko jednostka napędowa.

Na początku tego miesiąca wydawało się, że AMG jest na pokładzie, gdy usłyszeliśmy pogłoski, że dział wydajności Mercedesa planuje ponownie umieścić V8 z przodu C63 w obliczu rozczarowujących sprzedaży. Jednak dyrektor generalny AMG od tego czasu kategorycznie zaprzeczył, aby tak się stało, zapewniając reporterów, że hybryda z napędem na cztery koła pozostanie na rynku. A to może być dobra wiadomość, jeśli chodzi o sprzedaż BMW M3.

Zdjęcia: SH Prosots/Baldov