Rozwiązano zagadkę, w jaki sposób stopka myszy dostała się do ust małego dziecka.
Historia zaczęła się 22 marca, kiedy przerażona matka Kiwi odkryła, że jej synek obgryzał łapkę myszy.
Zaproponowano mu chleb czosnkowy od Pak'nSave i gdy firma została zaalarmowana, natychmiast wdrożyła ogólnokrajową akcję wycofania produktu.
Shannon Bellman, która pochodzi z Te Awamutu, na południe od Hamilton na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii, powiedziała The New York Times: Herold Nowej Zelandii W tym czasie wyciągnęła łapę gryzonia z ust swojego 10-miesięcznego synka, gdy ten jadł.
Kupiła chleb w sklepie Pak'nSave w Te Awamutu, który otrzymał dostawę od hurtownika French Bakery w Christchurch.
„Widziałam, jak to wychodzi z jego ust, i chwyciłam to, nie mogłam w to uwierzyć” – powiedziała pani Bellman, dodając, że jej syn miał osłabiony układ odpornościowy i po wypadku cierpiał na rozstrój żołądka.
Twierdziła, że Pak'nSave nie potraktowała incydentu poważnie, dopóki na Facebooku nie opublikowano zdjęć szczurzej łapki, choć później otrzymała telefon z przeprosinami od firmy.
Dziś historia przybrała inny obrót, kiedy organ regulacyjny Nowej Zelandii ujawnił, że źródłem stopy był prawdopodobnie dom skarżącego.
Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności Nowej Zelandii zbadał incydent i stwierdził, że stopa myszy była surowa.
Chleb czosnkowy był gotowany dwukrotnie w trakcie przygotowywania i ponownie w domu. Jest zatem bardzo mało prawdopodobne, aby stopa została wprowadzona do produktu znajdującego się w komercyjnym łańcuchu dostaw – stwierdził nowozelandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.
Dochodzenie wykazało, że źródłem stopy był „najprawdopodobniej” dom.
„Dokładnie zbadaliśmy skargę i możemy teraz wykluczyć producenta, dystrybutora, centrum dystrybucji i sprzedawcę detalicznego jako możliwe źródła stopy” – powiedział Vincent Arbuckle, zastępca dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa stóp w Nowej Zelandii.
Dodał, że skarga została złożona w dobrej wierze.
Organ regulacyjny zauważył, że producent ma rygorystyczne procedury bezpieczeństwa.
W 2016 r. rząd Nowej Zelandii rozpoczął szeroko zakrojone działania mające na celu wytępienie wszystkich szczurów ze swoich wysp i dąży do tego, aby do 2050 r. kraj był wolny od szczurów.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Narodowy Bank Zjednoczonych Emiratów Arabskich stwierdził, że poniedziałkowa przerwa w świadczeniu usług, która dotknęła klientów, nie była cyberatakiem
Stopy procentowe w Polsce są stabilne; Nowe prognozy gospodarcze są zgodne z oczekiwaniami Artykuły
Ekspert ds. kredytów hipotecznych Mark Burris odpowiada na pytanie nurtujące każdego właściciela domu