Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Znaczący rozwój nastąpił po znalezieniu stopy myszy w ustach małego dziecka

Znaczący rozwój nastąpił po znalezieniu stopy myszy w ustach małego dziecka

Rozwiązano zagadkę, w jaki sposób stopka myszy dostała się do ust małego dziecka.

Historia zaczęła się 22 marca, kiedy przerażona matka Kiwi odkryła, że ​​jej synek obgryzał łapkę myszy.

Zaproponowano mu chleb czosnkowy od Pak'nSave i gdy firma została zaalarmowana, natychmiast wdrożyła ogólnokrajową akcję wycofania produktu.

Shannon Bellman, która pochodzi z Te Awamutu, na południe od Hamilton na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii, powiedziała The New York Times: Herold Nowej Zelandii W tym czasie wyciągnęła łapę gryzonia z ust swojego 10-miesięcznego synka, gdy ten jadł.

Kupiła chleb w sklepie Pak'nSave w Te Awamutu, który otrzymał dostawę od hurtownika French Bakery w Christchurch.

„Widziałam, jak to wychodzi z jego ust, i chwyciłam to, nie mogłam w to uwierzyć” – powiedziała pani Bellman, dodając, że jej syn miał osłabiony układ odpornościowy i po wypadku cierpiał na rozstrój żołądka.

Twierdziła, że ​​Pak'nSave nie potraktowała incydentu poważnie, dopóki na Facebooku nie opublikowano zdjęć szczurzej łapki, choć później otrzymała telefon z przeprosinami od firmy.

Dziś historia przybrała inny obrót, kiedy organ regulacyjny Nowej Zelandii ujawnił, że źródłem stopy był prawdopodobnie dom skarżącego.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności Nowej Zelandii zbadał incydent i stwierdził, że stopa myszy była surowa.

Chleb czosnkowy był gotowany dwukrotnie w trakcie przygotowywania i ponownie w domu. Jest zatem bardzo mało prawdopodobne, aby stopa została wprowadzona do produktu znajdującego się w komercyjnym łańcuchu dostaw – stwierdził nowozelandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.

Dochodzenie wykazało, że źródłem stopy był „najprawdopodobniej” dom.

„Dokładnie zbadaliśmy skargę i możemy teraz wykluczyć producenta, dystrybutora, centrum dystrybucji i sprzedawcę detalicznego jako możliwe źródła stopy” – powiedział Vincent Arbuckle, zastępca dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa stóp w Nowej Zelandii.

Dodał, że skarga została złożona w dobrej wierze.

READ  Rynki na żywo, piątek 30 kwietnia 2021 r

Organ regulacyjny zauważył, że producent ma rygorystyczne procedury bezpieczeństwa.

W 2016 r. rząd Nowej Zelandii rozpoczął szeroko zakrojone działania mające na celu wytępienie wszystkich szczurów ze swoich wysp i dąży do tego, aby do 2050 r. kraj był wolny od szczurów.