Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zobacz, jak Audi RS3 Limuzyna 2022 osiąga 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy

Audi jest całkowicie elektryczne, ale wciąż wie, jak zrobić samochód o dobrych osiągach, napędzany tylko dobrym silnikiem spalinowym. Nie mówimy jednak o potężnym supersamochodzie R8 z wolnossącym silnikiem V10 Nowy RS3 Osiąga prędkość 100 km/h, jak flagowe Audi Sport. Tak, kompaktowy model z o połowę mniejszą liczbą cylindrów może równać się prawie z pełnoprawnym supersamochodem z centralnie umieszczonym silnikiem.

Nasz stary przyjaciel audio Miałem okazję nie tylko uwiecznić sedana 2022 RS3, ale także przetestować jego 2,5-litrowy turbodoładowany silnik w teście przyspieszenia. Cztery pierścienie mogą wskazywać, że samochód potrzebuje 3,8 sekundy, aby osiągnąć 100 km/h z postoju, ale jak widać na filmie nakręconym w pięknej Grecji, 4WD jest znacznie szybszy.

3,1 sekundy – tyle zajęło Pythonowi Yellow RS3 ukończenie wyścigu, 0,7 sekundy mniej od oficjalnego czasu. Niemieckie marki luksusowe znane są z tego, że celowo nie doceniają możliwości swoich samochodów o wysokich osiągach, ale nie spodziewaliśmy się tak dużej różnicy między podanymi a rzeczywistymi wartościami przyspieszenia.

Oczywiście osiągi nie ograniczają się do przyspieszenia na prostej, ale dzięki wektorowaniu momentu obrotowego i trybowi driftu RS3 kształtuje się, by być prawdziwym dźwiękiem, nawet jeśli nie pedałujesz metalem na drodze Autobahn. Chociaż jest oparty na platformie z napędem na przednie koła, gorący kompaktowy sedan jest zadowolony z ogona, pod warunkiem, że aktywujesz RS Torque Rear – oficjalną nazwę trybu driftu.

Najnowszy RS3 to także najszybszy samochód produkcyjny w klasie aut kompaktowych NurburgringJest to możliwe, po części, dzięki RS Torque Splitter, który przeciwdziała podbrzuszu typowemu dla potężnych samochodów FWD. Z 401 KM i 369 lb-ft (500 Nm), najmniejszy model RS od Audi Sport zdecydowanie potrzebuje sprytnego systemu Quattro, aby skutecznie skierować całą tę moc na koła.

READ  iOS 15.0.1 rozwiązuje błąd odblokowania zegarka Apple Watch

Materiał szpiegowski ujawnił, że arcy-rywal AMG A45 / CLA 45 jest Przygotowanie do aktualizacji w połowie cyklu Ciekawie będzie zobaczyć, czy Mercedes znajdzie sposób, aby zareagować na najnowszą kompaktową rakietę Audi. Dni wysokowydajnych silników ICE mogą być policzone, ale można śmiało powiedzieć, że benzyna nigdy nie była tak ekscytująca.