Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zwłoki palą się w dzień iw nocy

W miastach w Indiach ciała są poddawane kremacji „w dzień iw nocy”, podczas gdy pracownicy są zajęci zastanawianiem się, dlaczego liczby nie są spiętrzone.

Krematoria są nadmiernie rozciągane do tego stopnia, że ​​metalowe części topią się w jednym obiekcie i rozbijają komin pieca elektrycznego w innym miejscu i nie nadają się do użytku przez 20 godzin przez 14 kolejnych dni.

Gazety w Indiach są zasypane przerażającymi obrazami kolejnych rzędów spalarni, podczas gdy władze bezskutecznie próbują sprowadzić rekordową liczbę ofiar z powrotem do możliwego do opanowania poziomu.

Ale nawet gdy liczba COVID rośnie, pracownicy krematorium twierdzą, że oficjalne dane rządowe nie wydają się rosnąć.

W Lucknow, tylko w krematorium COVID, w ciągu sześciu różnych dni kwietnia przybyło dwa razy więcej ciał w porównaniu z danymi rządowymi. Raporty CNN.

Jeden z pracowników powiedział: „Pracujemy dzień i noc”. „Spalarnie pracują na pełny etat, ale wiele osób wciąż czeka ze zwłokami na ostatnie obrzędy”.

Epidemiolog z Harvardu Eric Figel Deng W zeszłym tygodniu opisał sytuację jako „niezwykle niepokojącą”..

Książki „Śmierć jest stłumiona”. „W krematorium w Bhopalu 187 ciał zostało poddanych kremacji zgodnie z protokołami COVID w ciągu czterech dni – a oficjalna liczba zgonów wynosiła zaledwie pięć”.

W zeszłą środę Indie pobiły swój jednodniowy rekord, odnotowując 184 000 urazów. Późnym wtorek premier Narendra Modi wezwał Hindusów do zintensyfikowania wysiłków w walce z koronawirusem, aby nowe blokady nie były konieczne.

Dzieje się tak, gdy naród cierpi z powodu eksplozji problemów, a stolica cierpi z powodu poważnego niedoboru dostaw tlenu.

W swoim pierwszym przemówieniu od początku nowej fali rekordowych obrażeń, Modi przyznał, że 1,3 miliarda ludzi w Indiach „po raz kolejny toczy wielką bitwę”.

W przemówieniu telewizyjnym powiedział: „Sytuacja była pod kontrolą aż do kilku tygodni temu, potem druga fala Korony nadeszła jak burza”.

READ  Oczekuje się więcej przypadków w południowo-zachodnim Sydney w szybko rozwijającej się sytuacji

„To ogromne wyzwanie, ale musimy – razem, z naszą odwagą i determinacją – pokonać to … Musimy unikać blokad i zamiast tego musimy skupić się na obszarach mini-przechowalni”.

Indie walczą o powstrzymanie wybuchu szalejącej choroby, w szpitalach kończą się łóżka, a rządy regionalne zmuszone są do ponownego wprowadzenia bolesnych ekonomicznie ograniczeń.

Kraj południowoazjatycki odnotował w tym miesiącu ponad trzy miliony nowych zakażeń i 18 000 zgonów, co oznacza, że ​​liczba zakażeń jest drugą co do wielkości na świecie po Stanach Zjednoczonych.

New Delhi, jego stolica i miasto, które najbardziej ucierpiało, w poniedziałek zostało zamknięte na tydzień, a parki, kina i centra handlowe zostały zamknięte.

Maharasztra, epicentrum niedawnego boomu i siedziba stolicy finansowej Mumbaju, zaostrzyła we wtorek ograniczenia dotyczące zakupów spożywczych i dostaw do domu.

Wszystkie zbędne sklepy i centra handlowe w zachodnim stanie są obecnie zamknięte do 1 maja.

Uttar Pradesh, dom dla około 240 milionów ludzi, ogłosił we wtorek blokadę weekendową rozpoczynającą się w piątek wieczorem, podczas gdy stan Telangana na południu stał się ostatnim krajem, który wprowadził godzinę policyjną.

Premier Delhi Arvind Kejriwal, który we wtorek wszedł w izolację po pozytywnym wyniku testu żony, wezwał rząd krajowy do zaopatrzenia stolicy w tlen w obliczu dotkliwego niedoboru.

„Niektóre szpitale mają tylko kilka godzin tlenu” – napisał we wtorek na Twitterze.

Zamknięcie Delhi skłoniło dziesiątki tysięcy pracowników migrujących do ucieczki z mega miasta, w scenach przypominających narodową blokadę rok temu, która spowodowała ekonomiczną i humanitarną nędzę.

Setki osób uzyskało wynik pozytywny na miejscu największego festiwalu religijnego na świecie w zeszłym tygodniu.

Urzędnicy powiedzieli, że wirus został wykryty u ponad 1000 osób w ciągu zaledwie 48 godzin w mieście Haridwar, które znajduje się nad świętą rzeką, gdzie obchodzony jest festiwal Kumbh Mela.

READ  Miliarder Igor Kołomojski jest celem nalotów, które wstrząsają Ukrainą

Z Agence France-Presse