10 najlepszych meczów Bundesligi wszechczasów

Epickie konfrontacje i niezapomniane chwile w lidze niemieckiej

W latach 1999-2000 i 2009-2010 nagrodę otrzymało pięć różnych drużyn Bundesligi. Od tego czasu Bayern Monachium dominuje, z wyjątkiem dwóch tytułów mistrzowskich zdobytych przez Borussię Dortmund na początku 2010 roku, i od tego czasu przez dekadę w lidze rządzą wyłącznie Bawarczycy.

Pierwsza liga w Niemczech nie ogranicza się tylko do tych dwóch klubów, ponieważ istnieje wiele klubów ligi niemieckiej, które są w stanie sprawić niespodziankę. Kluby takie jak Lipsk, Schalke i Wolfsburg zapewniły nam wspaniałe wspomnienia, do których możemy wracać i którymi możemy się cieszyć.

Oto 10 najlepszych meczów w lidze niemieckiej:

10. Hamburg 1:1 Bayern Monachium (2001)

W meczu, który odbył się na stadionie Volkspark, tętniąca życiem drużyna z Hamburga zmierzyła się z potężnym zespołem Bayern Monachium. To, co wydarzyło się przez 90 minut, nie było tylko walką o trzy punkty, ale o dominację, dumę i filozofię futbolu.

Ryk tłumu poniósł się echem po boisku, gdy słabsi objęli prowadzenie. Jednak futbol często ma swoje wzloty i upadki. Bayern Monachium, nieprzyzwyczajony do oddawania kontroli, odpowiedział elastycznością, która była cechą charakterystyczną ich dziedzictwa. Wyrównanie było świadectwem ich postawy, która nigdy nie mówi, że umierają.

9. Stuttgart 4:4 Werder Brema (2004)

Starcie pomiędzy VfB Stuttgart a Werderem Brema w 2004 roku jest doskonałym przykładem akcji, w której obie drużyny walczyły raz za razem. Już od pierwszego gwizdka widać było, że obie drużyny przystąpią do meczu. Energia była wyraźna, gdy Stuttgart i Werder Brema toczyły zaciętą walkę o kontrolę.

To, co czyniło ten mecz bardziej ekscytującym, to różnorodność bramek. Od grzmiących strzałów z dystansu po precyzyjne woleje, główki i doskonale wykonane kombinacje ruchów – każdy gol pokazał zakres umiejętności, które sprawiają, że piłka nożna jest piękną grą. Czas mijał, a wynik utrzymywał się na stałym poziomie 4-4, co było jednym z najbardziej pamiętnych meczów ostatnich czasów.

READ  Keanu Reeves potwierdził, że ponownie zagra rolę Johnny'ego Silverhanda w rozszerzeniu „Phantom Liberty” Cyberpunk 2077

8. Bayern Monachium 1:3 Werder Brema (2004)

Bardzo rzadko zdarza się, aby Bayern przegrał w Bundeslidze, a jedna z niespodzianek miała miejsce w 2004 roku. Scena została ustawiona na słynnej Allianz Arena, gdzie Bayern Monachium był uważany za molocha. Werder Brema, choć szanowany, stoczył żmudną walkę z panującymi gigantami.

Gdy dla Werderu Brema sypały się bramki, na Allianz Arena – twierdzy Bayernu Monachium – zapadła cisza. Scenariusz został przepisany na oczach fanów piłki nożnej na całym świecie. Był to mistrzowski kurs wykorzystywania okazji, doceniania każdego ataku i demonstrowania potęgi geniuszu taktycznego. Świat futbolu był tego dnia świadkiem, że determinacja, strategia i zbiorowa wiara we wspólny cel mogą zburzyć nawet najbardziej ugruntowane hierarchie.

7. Bayern Monachium 2:1 Hoffenheim (2008)

Hoffenheim po raz pierwszy awansował do Bundesligi w 2008 roku. W sezonie 2008-09 grali czasami fenomenalny futbol, ​​ale nigdy nie zadowalali się siedzeniem i nadzieją na najlepsze. Ich porażka z Bayernem była prawdopodobnie najszybszą, jaką do tej pory widzieliśmy w Hoffenheim.

W meczu panowała zacięta atmosfera, a obie drużyny walczyły o kontrolę. Przebieg meczu stworzył atmosferę niepewności, a końcowy gwizdek oznajmił, że Bayern Monachium wygrał 2:1, jednak znaczenie meczu wykraczało poza wynik.

6. Borussia Dortmund 4:4 Stuttgart (2012)

Starcie pomiędzy Borussią Dortmund a Stuttgartem w 2012 roku jest jednym z tych wspaniałych spotkań – zbiorem emocji, które ukazały bijący serce dramat i ducha „nigdy nie mów”, co czyni ten sport tak urzekającym.

Borussia Dortmund do przerwy prowadziła 1:0, a zaraz po wznowieniu podwoiła prowadzenie, ale Stuttgart nie poddał się bez walki. Strzelili trzy gole w osiem minut, a Dortmund wyrównał wkrótce potem, po czym odzyskał prowadzenie po asyście Ivana Perisicia, ale wyrównujący w doliczonym czasie gry Christian Ginter zadziwił kibiców gospodarzy.

READ  Virgin Jumbo przybywa do Kornwalii na kosmiczny start w Wielkiej Brytanii

5. Bayern Monachium 2:1 Borussia Dortmund (2014)

Bayern Monachium i Borussia Dortmund wyprodukowały ostatnio kilka klasyków. Zwycięstwo Bayernu 2:1 w 2014 roku byłoby prawdopodobnie lepszym wyborem. Ostatni sezon Jurgena Kloppa w roli trenera Dortmundu rozpoczął się katastrofalnie, po 19 meczach znajdował się na dole tabeli. Podopieczni Pepa Guardioli mieli pokonać Dortmund, ale Marco Reus dał gościom szokujące prowadzenie.

Druga połowa była fascynującą rywalizacją pomiędzy atakiem i obroną, którą ostatecznie wygrała ta pierwsza, a Robert Lewandowski i Arjen Robben strzelili dwa gole i pomogli Bayernowi zdobyć maksymalną liczbę punktów w jednych z najlepszych derbów Bundesligi współczesnej ery.

4. Bayern Monachium 5:1 Wolfsburg (2015)

Ten mecz został zapamiętany dzięki niezwykłemu wkładowi jednego człowieka – Roberta Lewandowskiego, gdy Wolfsburg wygrał 1:0 z drużyną Pepa Guardioli. Polski napastnik miał inne pomysły i podczas tego meczu był na innej planecie.

Lewandowski strzelił wszystkie pięć goli w zaledwie dziewięć minut, co czyni go jednym z najlepszych występów w historii Bundesligi. Nawet były menadżer i jeden z najwspanialszych zawodników w historii – Pep nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Nie tylko on, ale ludzie oglądający mecz na całym świecie byli zachwyceni występem Polaka tamtego wieczoru.

3. Borussia Dortmund 4:4 Schalke (2017)

Zaciekli rywale rywalizują w tak zwanym Riverderby w Niemczech. Gospodarze objęli prowadzenie 4:0 w 25. minucie, a wynik nie zmienił się przez godzinę. Po tym meczu Schalke podeszło do meczu inaczej, strzelając 4 gole w niecałe 30 minut, co czyni go jednym z największych powrotów w historii Bundesligi.

2. Borussia Dortmund 3-3 Lipsk (2019)

Starcie pomiędzy Borussią Dortmund a RB Lipsk w 2019 roku stanowi świetny przykład – mecz, który uosabia dramat, emocje i czystą rozrywkę, które definiują piękną grę. To była prawdziwa walka w obie strony, bitwa na huśtawce, która pokazała odporność i determinację obu stron.

READ  Recenzja: Słynny pianista zagłębia się w duszę polskich kompozytorów

W ostatnich latach RB Lipsk stał się główną siłą Bundesligi. Od czasu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej osiągnęli kilka przyciągających wzrok wyników, ale był to prawdopodobnie najlepszy mecz, w jakim kiedykolwiek brali udział. Dortmund i Lipsk nie odpuściły przez całe chaotyczne 90 minut, a Dortmund objął prowadzenie 2:0, ale został wycofany. 2-2, po czym ponownie objął prowadzenie po Jadonie Sancho. Lipsk nie poddał się jednak i w 77. minucie podwyższył na 3:3.

1. Werder Brema 6-1 Köln (2020)

Wydawało się, że seria czterech porażek w pięciu meczach pomoże Werderowi Bremie wrócić do drugiej ligi w sezonie 2019–20. Aby uniknąć degradacji, musieli w ostatnim dniu pokonać Kolonię i mieć nadzieję, że Fortuna Düsseldorf potknęła się w meczu z Union Berlin.

Werder od tygodni zajmuje 17. miejsce i zanotował ekscytujące zwycięstwo nad Kolonią, co podtrzymało jego nadzieje na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej niemieckiej piłki nożnej. Zwycięstwo 6: 1 pomogło im zapewnić sobie baraż o utrzymanie z Heidenheim, który wygrali dzięki bramkom na wyjeździe i utrzymali się przy życiu w lidze.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, śledź Khel Now Facebook, ŚwiergotI Instagrama I dołącz do naszej społeczności dalej kabel.