Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

12 osób zginęło, a 31 zostało rannych w wypadku autobusu w Chorwacji z Polski do Bośni

Dwanaście osób zginęło, a 31 zostało rannych, w tym 18 poważnie, po tym, jak polski autobus pełen pielgrzymów wypadł z drogi i rozbił się w pobliżu Varaden w północno-zachodniej Chorwacji, podały władze.

Policja poinformowała, że ​​na miejsce wypadku, do którego doszło w sobotę o 5:40 w pobliżu Breznik, w kierunku stolicy Zagrzebia, została rozmieszczona policja, strażacy i zespoły medyczne.

Dodał: „Mamy 43 rannych, w tym 12 [are] „Zdane” – powiedziała Maja Gruba-Bojevic, dyrektor Chorwackiego Instytutu Medycyny Ratunkowej.

„Wszystkie ofiary są obywatelami polskimi – w tym momencie możemy to potwierdzić” – powiedział rzecznik polskiego MSZ TVN24.

Trzech mężczyzn w czarnych koszulach niesie nosze z szarym zakrytym ciałem na miejscu katastrofy w upalny letni dzień
Ogłoszono, że na miejscu zdarzenia w północno-zachodniej Chorwacji zginęło 12 pasażerów autobusów.(Reuters: Antonio Pronic)

„Autobus ma warszawskie tablice rejestracyjne”.

Chorwacka telewizja państwowa HRT podała, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku był sen kierowcy.

Chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Bozinovic powiedział dziennikarzom, że pasażerami byli dorośli pielgrzymi podróżujący do Medziugorja, rzymskokatolickiego sanktuarium w południowej Bośni.

Szerokie ujęcie wraku po lewej stronie autostrady na wsi w słoneczny dzień
Polscy urzędnicy jadą na miejsce wypadku w Chorwacji, aby udzielić wsparcia osobom, które przeżyły wypadek.(Reuters: Antonio Pronic)

Powiedział, że trwa dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku.

Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina powiedział polskiemu kanałowi informacyjnemu TVN24, że ocaleni otrzymają wsparcie.

Przedstawiciele naszej ambasady są w drodze na miejsce zdarzenia. Jasina zapowiedziała, że ​​chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych będą również obecni.

Drut / ABC

READ  Władze Indii walczące z wybuchem niszczycielskiego koronawirusa utworzyły sieć nad rzeką Ganges w celu zbierania ciał