Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

1500 pasażerów zostało uwięzionych na statku wycieczkowym w Barcelonie w wyniku kryzysu wizowego

1500 pasażerów zostało uwięzionych na statku wycieczkowym w Barcelonie w wyniku kryzysu wizowego

Statek wycieczkowy w porcie w Hiszpanii został zmuszony do zatrzymania wszystkich 1500 pasażerów na pokładzie po tym, jak grupa z Boliwii nie uzyskała odpowiednich dokumentów wizowych umożliwiających wjazd do europejskiej strefy Schengen bez granic.

Według doniesień statek wycieczkowy MSC Armonia pozostaje zatrzymany w Barcelonie, a władze starają się rozwiązać sytuację. Katastrofa, w której zginęło 69 boliwijskich pasażerów, uniemożliwia statkowi kontynuowanie podróży do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Samolot wystartował z Brazylii i leciał przez Morze Śródziemne, a na pokładzie było 69 Boliwijczyków, w tym rodziny i dzieci.

W oświadczeniu MSC Cruises początkowo uważało, że dokumenty wizowe są prawidłowe i wydają się spełniać wymogi niezbędne do podróży. Jednak po dalszej kontroli wizy okazały się „nieważne” i uprawniające do wjazdu.

„Wygląda na to, że pasażerowie wchodząc na pokład samolotu w Brazylii mają prawidłowe dokumenty” – czytamy w oświadczeniu.

„Władze poinformowały nas, że wizy nie uprawniają do wjazdu do strefy Schengen. W rezultacie pasażerowie nie mogli wysiąść w Barcelonie, która była ich ostatecznym celem”.

Jedna z boliwijskich pasażerek, która anonimowo rozmawiała z lokalnymi mediami, powiedziała, że ​​jest traktowana jak „przestępca”. [in a] Uwięzienie”, pomimo potwierdzenia przez biuro podróży, że jej wiza jest ważna i ważna na podróż.

Niektórzy członkowie rodzin pasażerów Boliwii na pokładzie statku wycieczkowego powiedzieli hiszpańskim mediom, że 69 pasażerów padło ofiarą oszustwa.

Zgodnie z twierdzeniem opublikowanym w hiszpańskiej gazecie La Vanguardia, południowoamerykańska agencja oferowała wizy online i pobierała opłaty w wysokości do 10 000 dolarów od osoby.

Rozumie się, że statek pozostanie w porcie i będzie współpracował z władzami do czasu zakończenia dochodzenia.

READ  Donald Trump wrócił na Facebooka po dwuletniej dyskwalifikacji