Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trump robi, co w jego mocy, aby w tym miesiącu odroczyć proces karny w związku z zatajeniem pieniędzy

Trump robi, co w jego mocy, aby w tym miesiącu odroczyć proces karny w związku z zatajeniem pieniędzy

Mike Romer/AP

Republikański kandydat na prezydenta, były prezydent Donald Trump, wchodzi na scenę przed wygłoszeniem przemówienia 2 kwietnia w Green Bay w stanie Wisconsin.CNN

Prawnicy Donalda Trumpa nadal na różne sposoby próbują opóźnić rozpoczęcie procesu karnego prezydenta w Nowym Jorku w związku z nielegalnymi funduszami, który rozpoczyna się 15 kwietnia, choć żadna z nich nie ma dużych szans na sukces.

Prawnicy Trumpa złożyli wniosek o odroczenie procesu karnego ze względu na nagłośnienie wokół niego, wniosek został wcześniej odrzucony przez sędziego Juana Merchana.

W tym tygodniu były prezydent ponowił prośbę Merchanta o ustąpienie ze stanowiska ze względu na pracę polityczną, jaką jego córka wykonuje na rzecz polityków Demokratów. W zeszłym roku Merchan również odrzucił tę prośbę.

Od miesięcy zespół Trumpa na wielu frontach nalegał na odroczenie procesu w Nowym Jorku w ramach szerszej strategii byłego prezydenta polegającej na próbie opóźnienia wszystkich procesów do czasu wyborów w 2024 roku.

Wnioski Trumpa o odwołanie i odroczenie procesu to dwie z kilku nierozstrzygniętych kwestii, które Merchan musi jeszcze rozstrzygnąć przed rozpoczęciem procesu 15 kwietnia, w tym sugestia Trumpa, że ​​proces powinien zostać odroczony do czasu orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie immunitetu prezydenta.

Sąd Najwyższy rozpatrzy wnioski o immunitet dopiero 25 kwietnia, a orzeczenie ma zostać wydane dopiero w czerwcu.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby Merchan dał się namówić na którykolwiek z tych frontów, aby popchnąć proces dalej – chociaż sędzia rzeczywiście opóźnił proces w zeszłym miesiącu o trzy tygodnie z powodu opóźnień w przedstawieniu dokumentów wyjaśniających.

Na rozprawie przedprocesowej w dniu 25 marca zespół Trumpa zwrócił się do Merchana o zezwolenie na złożenie wniosku o odroczenie ze względu na rozgłos przedprocesowy, argumentując, że w mediach pojawiły się negatywne doniesienia na temat innych impeachmentów Trumpa i że prokurator nie powinien był czekać do tego momentu. do wyborów, aby przedstawić swoją sprawę.Przeciwko Trumpowi.

READ  Coles Buys in Match Supermarket Checkout Pouch ma uspokajającą wiadomość dla kupujących

Prokuratorzy z Manhattanu w środowej notatce nawoływali Merchana do odrzucenia wniosku, tak jak to zrobił wcześniej, argumentując, że przedprocesowe rozgłosy nie ustaną, a wszelkich stronniczych przysięgłych można wyeliminować w drodze wyboru ławy przysięgłych.

„Ponieważ niniejszy proces jest postępowaniem karnym przeciwko byłemu prezydentowi, zainteresowanie prasy będzie duże niezależnie od tego, kiedy (a jeśli o to chodzi, gdzie) toczy się proces” – napisali prokuratorzy w notatce do sędziego. „Wydaje się, że oskarżony przyznaje, że nie widać końca publicznego relacjonowania tego postępowania karnego, i ujawnia swoją strategię polegającą na uzyskaniu nieograniczonej odroczenia rozprawy”.

„Odpowiedzią na skargę oskarżonego dotyczącą nagłośnienia procesu przedprocesowego jest przeprowadzenie rozprawy raczej wcześniej niż później” – stwierdzili prokuratorzy.

Prawnicy Trumpa zwrócili się w poniedziałek do Merchana o złożenie wniosku o ustąpienie, który ma zostać złożony jeszcze w tym tygodniu, argumentując, że powodem do ustąpienia była praca jego córki w demokratycznej grupie politycznej Authentic Campaigns.

01:47- Źródło: CNN

„EKSPLODACJA”: Hoenig reaguje na post Trumpa po tym, jak sędzia rozszerza nakaz kneblowania

„Rozprawa w tej sprawie przyniesie firmie Authentic korzyści finansowe, zapewniając swoim klientom więcej materiałów do zbierania funduszy. Authentic zarobi więcej, pomagając w tej komunikacji, a twoja córka będzie nadal zarabiać na tych wydarzeniach dzięki swojej znaczącej roli w Authentic”. Napisali prawnicy Trumpa.

W odpowiedzi prokuratura wskazała, że ​​Merchan już w zeszłym roku odrzucił podobny wniosek o dyskwalifikację.

„Ostrożne sformułowanie oskarżonego ujawnia wiele rozwadniających przeskoków faktów, które podważają jakikolwiek bezpośredni związek między Authentic a tą sprawą: Authentic otrzymał pieniądze od„ podmiotów ”; podmioty te były„ powiązane ”z politykami; a ci politycy zbierali pieniądze w oparciu o tę sprawę ” – napisali powodowie. „Ta seria insynuacji nie jest dowodem na to, że sąd ma „bezpośredni, osobisty, istotny lub finansowy interes w osiągnięciu określonego wyniku”.

READ  TikTok dla podziemnych kuwet w Holandii stał się wirusowy

W zeszłym roku Merchan odrzucił podobny wniosek o rezygnację ze stanowiska w związku z pracą polityczną swojej córki. „Ten sąd zbadał swoje sumienie i jest przekonany, że jest w stanie zachować uczciwość i bezstronność” – napisał Merchan.

Poniedziałek, Kupiec Rozszerzył zamówienie na maski Ogranicz publiczne komentarze Trumpa na temat świadków i personelu zaangażowanego w sprawę, aby uwzględnić także jego rodzinę. Merchan dokonał zmiany na wniosek prokuratora generalnego po tym, jak Trump ścigał córkę sędziego w programie Truth Social.

Trump nie przyznał się do wszystkich zarzutów związanych z potajemnymi płatnościami na rzecz gwiazdy porno Stormy Daniels i zaprzecza, że ​​miał romans z Danielsem.