Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

20 lat Polski w UE to „wielki sukces nas wszystkich”: Przewodniczący – Sekcja Angielska

20 lat Polski w UE to „wielki sukces nas wszystkich”: Przewodniczący – Sekcja Angielska

„Dwadzieścia lat temu przystąpiliśmy do Unii Europejskiej” – BObywatel Andrzej Duda Polska poinformowała we wtorek w telewizyjnym przesłaniu z okazji rocznicy.

„1 maja 2004 r. to dobry dzień dla Polski” – oświadczył, dodając, że „wiele pokoleń Polaków marzyło o powrocie do wspólnoty politycznej świata zachodniego i do zjednoczonej Europy”.

Powiedział: „Dwadzieścia Wieloletnie przebywanie w UE było dla każdego z nas ogromnym sukcesem. Tysiące inwestycji, lepsze wykorzystanie funduszy europejskich, ekspansja polskich firm w całej Europie. Zobaczcie, jak przez ten czas zmienił się nasz kraj. Dobrze wykorzystaliśmy ten okres” – powiedział.

Dodał: „Ale jesteśmy ambitni i chcemy się jeszcze bardziej rozwijać. Potrzebujemy dużych, strategicznych planów inwestycyjnych, Centralny Ośrodek Komunikacyjny itp. Dzięki temu możemy jeszcze szybciej dołączyć do bogatych krajów Europy”.

Duda Następnie podkreślił wyzwania bezpieczeństwa i gospodarcze stojące przed Polską i UE: „Od tego, jak sobie z nimi poradzimy, zależy nasza przyszłość. Będąc w UE, możemy mieć wpływ na jej kształt i wyznaczać główne kierunki. Nasz głos jest ważny”.

Członkostwo swojego kraju w UE określił jako strategiczny interes narodowy.

Z najnowszego badania wynika, że ​​77% Polaków jest zadowolonych z członkostwa swojego kraju w Unii Europejskiej.

Polska stała się częścią Unii Europejskiej 1 maja 2004 r., co było historycznym krokiem, który podkreślił powrót kraju do Zachodu po dziesięcioleciach rządów komunistycznych.

(GS)

Źródło: IAR, PAPKA