Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nie, Jill Stein nie nazwała Polski „ojczyzną” Żydów

Nie, Jill Stein nie nazwała Polski „ojczyzną” Żydów

grać

Twierdzenie: Jill Stein twierdzi, że Żydzi mają w Polsce ojczyznę i że tylko 0,1% Żydów to syjoniści.

Opublikowano 26 kwietnia w Wątki (Bezpośrednie połączenie, Link do archiwum) udostępnił film, na którym Jill Stein, kandydatka na prezydenta Partii Zielonych, przemawia przed bramami Uniwersytetu Columbia podczas protestów propalestyńskich.

„Jill Stein twierdzi, że Żydzi mają w Polsce ojczyznę, a 1 procent Żydów to syjoniści” – czytamy częściowo w poście.

W ciągu tygodnia ten post został polubiony ponad 200 razy.

Więcej informacji od zespołu weryfikującego fakty: Jak wybieramy i badamy roszczenia | Biuletyn e-mailowy | Strona na Facebooku

Nasza ocena: błędna

Stein nie mówi w klipie żadnej z tych rzeczy. Automatyczny program nagłówkowy błędnie zacytował naród żydowski mówiący „Polska istnieje”, podczas gdy on powiedział: „Jest ojczyzna”. Nie twierdzi też, że 0,1% Żydów to syjoniści.

Film został opublikowany w kampanii pod złym tytułem

W poście udostępniono klip przedstawiający Steina przemawiającego 25 kwietnia poza Kolumbią, gdzie studenci i inne osoby demonstrowały na rzecz Palestyńczyków. Stein omawiała działania Izraela w Strefie Gazy, kiedy zatrzymał ją mężczyzna. Mężczyzna, który identyfikuje się jako Żyd, mówi Steinowi, że należy do „1%” Żydów, którzy sprzeciwiają się działaniom Izraela. Podczas wymianyTwierdzi, że naród żydowski ma tylko Izrael jako ojczyznę, a Stein sprzeciwia się temu twierdzeniu.

Post w mediach społecznościowych błędnie zinterpretował to, co mówił Stein – częściowo z powodu błędnego tytułu artykułu Film został opublikowany na koncie Steina X. Jego uwagi przepisano jako „Żydzi mają Polskę”, ale jasne jest, że mówi „ojczyzna”, a nie wymienia kraju.

READ  Mołdawia wraca do Polski po gaz wśród napięć z Rosją

Jasona CalaKierownik kampanii Steina i kandydat do Kongresu Partii Zielonych w Waszyngtonie powiedział USA TODAY, że posty, w których twierdzi, że Polska jest ojczyzną Żydów, są całkowicie fałszywe.

„To był automatyczny tytuł, który rozpoznał „Polskę” zamiast „Ojczyznę”, a nasz edytor wideo nie wyłapał błędu” – napisał w e-mailu. „Bardzo szybko został poprawiony i ponownie wydany”.

A Wyślij wiadomość do X 26 kwietnia Poprawiam tytuł – wskazał Cal Jego własny post 27 kwietnia Stein bardziej szczegółowo omówił swoje przemyślenia na temat żydowskiej ojczyzny podczas wydarzenia kampanii w Missouri.

Historia osadnictwa żydowskiego na terenach dzisiejszej Polski sięga ponad 1000 lat, głównie przez ludzi uciekających przed prześladowaniami Żydów w Europie Środkowej i Zachodniej. Światowy Kongres Żydów. Ponad 3 miliony Żydów mieszkających w Polsce na początku II wojny światowej zostało zamordowanych przez Niemców w czasie wojny. Encyklopedia Holokaustu.

Sprawdzenie autentyczności: Zmieniono obraz instalacji paralotni w Camp Columbia

Stein nie twierdzi też, że 0,1% Żydów to syjoniści. Termin ten w swojej istocie odnosi się do tych, którzy wierzą w ustanowienie i utrzymanie Żydowska ojczyzna w IzraeluChociaż Różne definicje Co to znaczy?

Na nagraniu wideo, po wymianie zdań na temat „Ojczyzny”, mówi do kamery: „Zignorujcie te 0,1%, które obecnie wymuszają ludobójstwo”.

Mówi o „fałszywym ruchu syjonistycznym”, ale nie tak bardzo, jak twierdzi, że 0,1% Żydów to syjoniści.

Firma USA TODAY skontaktowała się z użytkownikiem mediów społecznościowych, który udostępnił prośbę o komentarz, ale nie otrzymała natychmiastowej odpowiedzi. Użytkownik w poście jako podstawę pozwu wskazał błędny tytuł i stwierdził, że Stein ma dziwną wymowę słowa „Polska”.

The Powiązana prasa I odrzucił prośbę.

Nasze źródła sprawdzające fakty:

Dziękujemy za wsparcie naszego magazynu. możesz Zapisz się tutaj na nasze wydanie drukowane, aplikację bez reklam lub biuletyn elektroniczny.

USA TODAY jest Zweryfikowany sygnatariusz Wymagane jest wyraźne zaangażowanie międzynarodowej sieci weryfikującej fakty na rzecz bezstronności, uczciwości i przejrzystości. Część naszej pracy polegającej na sprawdzaniu faktów jest wspierana Grant od Meta.

READ  Polska owinięta; NAS. JR & Cadet Teams miażdżą Bon-Aims பை Five Point Move