Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prezydent Polski Duda plotkuje, aby nastawić Donalda Trumpa przeciwko Rosji – POLITICO

Prezydent Polski Duda plotkuje, aby nastawić Donalda Trumpa przeciwko Rosji – POLITICO

Ale żarty na bok, spotkanie Dudy zbiegło się w czasie ze zmianą polityki Trumpa i Republikanów w sprawie pomocy dla Ukrainy.

Już następnego dnia po spotkaniu Trump, który wcześniej przychylnie wypowiadał się o Putinie, obwinił Ukrainę za swoje własne niepowodzenia polityczne, oświadczając na swoim portalu społecznościowym: „Jak wszyscy się zgadzają, przetrwanie i siła Ukrainy muszą być dla Europy sprawą najwyższej wagi. Dla nas, ale to dla nas ważne! Ruszaj się, Europo!”

Mój przyjaciel Duda

Trump nie kocha niczego bardziej niż głaskanie swojego ego, a PiS i Duda mają mnóstwo praktyki w zemście na Donaldzie.

Politycy PiS regularnie zabierają głos na zgromadzeniach konserwatystów w USA; Duda był jedyną osobą międzynarodową, która pogratulowała Joe Bidenowi zwycięstwa w wyborach w 2020 r., a w 2018 r. rząd PiS nazwał obiekt w Polsce „Fortem Trump” i namawiał Biały Dom do stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce.

Sześć miesięcy po inwazji Rosji Duda i Zełenski biorą udział w konferencji prasowej w Kijowie | Alexi Furman/Getty Images

Wraz z premierem Węgier Viktorem Orbánem polski PiS od dawna należy do ulubionych europejskich partii Trumpa. Przypuszczalny kandydat Partii Republikańskiej wyraził swoje uczucia do Dudy, gdy obaj spotkali się w Nowym Jorku.

„[Duda] „Przyjacielu, jesteśmy razem już cztery lata i będziemy musieli zrobić to wszystko od nowa”. powiedział Trump. „Jesteśmy za Polską do końca… Mam duży szacunek do tego kraju i mam duży szacunek do prezydenta”.

READ  Wydobycie polskiej społeczności na pierwszy plan w Detroit