Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

2021 ujawniono szczegóły australijskiego samochodu Toyota Kluger

Siedmiomiejscowy SUV Toyoty przeszedł ogromną zmianę.

Pojawienie się nowej Toyoty Kluger w Australii wiąże się z dodaniem mocy hybrydowej, którą uzupełnia nowy design, zaawansowana technologia i zwiększone bezpieczeństwo.

Toyota wypuszcza model Kluger w trzech klasach: GX, GXL i Grande. Każdy z nich jest dostępny jako napęd na dwa koła lub napęd na cztery koła z silnikiem benzynowym V6 lub hybrydą z napędem na cztery koła.

Ceny zaczynają się od 47 650 USD (przed kosztami w drodze) za podstawową benzynę GX z napędem na 2 koła, dodając dodatkowe koszty 4WD i dodatkowe 4000 USD, a moc hybrydowa dodatkowe 2500 USD.

Warianty GXL mają podobną strukturę cenową i zaczynają się od 56 850 USD, a wersje Grande o wysokiej specyfikacji zaczynają się od 68 900 USD i rosną w podobnych odstępach czasu.

Zużycie paliwa było jedną z wad poprzedniej generacji Klugera – picie wersji z silnikiem V6 9,5 litra na 100 km, ale kierowcy zobaczą nastolatka w środowisku miejskim.

Silnik V6 ma taką samą moc 218 kW i 350 Nm, ale jest bardziej oszczędny, ponieważ waha się od 8,7 l do 8,9 l / 100 km w zależności od tego, czy jest to napęd na dwa koła, czy na wszystkie koła.

Wersje hybrydowe mają imponującą pojemność 5,6 litra/100 km, a hybrydy Toyoty mają historię osiągania, jeśli nie poprawiania, deklarowanych wartości.

Silniki hybrydowe łączą 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 134 kW/270 Nm i silnik elektryczny o mocy 40 kW/121 Nm, co daje moc 184 kW.

Niestety, Kluger nadal używa starszego akumulatora niklowo-metalowo-wodorkowego Toyoty zamiast mocniejszej, nowoczesnej jednostki litowo-jonowej, którą można znaleźć w niedawno wprowadzonym na rynek minivanie Toyota Yaris Hybrid.

Sean Hanley, prezes Toyota Australia, uważa, że ​​samochody hybrydowe są obecnie idealnym, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem w Australii, gdy przechodzimy na elektryczną przyszłość. Sukces innych samochodów hybrydowych tej marki – Zwłaszcza hybryda RAV4 – Podkreśla popularność technologii.

READ  Globalne zaufanie konsumentów osiąga nowy poziom pandemii

„Kluger jest teraz ósmym modelem Toyoty w Australii, który oferuje oszczędny, przyjazny dla środowiska silnik hybrydowy i, jak udowadnia nasz sukces sprzedażowy, pozostaje obecnie wiodącym wyborem dla transportu przyjaznego dla środowiska”, mówi Hanley.

„Podczas gdy Toyota kontynuuje opracowywanie gamy alternatywnych silników, aby spełnić przyszłe cele zrównoważonego rozwoju, tutaj i teraz, na tym rynku, wierzymy, że hybrydowy elektryczny silnik benzynowy typu plug-in idealnie spełnia potrzeby rodzin w zakresie praktycznego i niedrogiego pojazdu” mówi.

Bezpieczeństwo jest priorytetem dzięki szerokiej gamie aktywnych systemów wspomagających kierowcę.

Kluger automatycznie hamuje przed samochodami, pieszymi i rowerzystami, jeśli wykryje kolizję, ale nie wykryje rowerzystów w nocy. Automatycznie przerywa się również, jeśli wykryje potencjalną kolizję podczas skręcania na skrzyżowaniu.

Asystent utrzymania pasa ruchu pomoże Ci utrzymać pozycję na pasie i delikatnie poprowadzi Cię z powrotem na pas, jeśli wykryje, że się błąkasz. Monitorowanie martwego pola, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu i kamera cofania zwiększą Twoją świadomość pojazdów i obiektów w pobliżu pojazdu. .

Podstawowe wersje GX mają nieco spartańskie wnętrze z obitymi tkaniną siedzeniami, skórzaną kierownicą i gałką zmiany biegów, bezkluczykowym dostępem i 4,2-calowym ekranem informacyjno-rozrywkowym w zestawie wskaźników. O informacje i rozrywkę dba 8-calowy ekran dotykowy, który jest kompatybilny z Apple CarPlay, Android Auto, radiem cyfrowym i Bluetooth.

Warianty GXL wyposażone są w podgrzewane, elektronicznie regulowane fotele ze sztucznej skóry dla pasażerów z przodu. 7-calowy wyświetlacz informacyjny zastępuje mniejszą 4,2-calową liczbę w GX i są tam trzy strefy klimatyzacji, wbudowana nawigacja satelitarna i elektryczna klapa tylna.

Wersje Grande to wentylowane, obite skórą przednie fotele z funkcją pamięci, 11-głośnikowy luksusowy system stereo, osłony tylnych drzwi, tylna klapa bez użycia rąk i wyświetlacz przezierny.

Wszystkie Toyoty są objęte pięcioletnią/nieograniczoną gwarancją na przebieg, a koszty serwisowania według stałej stawki wynoszą tylko 1250 USD w ciągu pięciu lat.

READ  Ellen DeGeneres: NFT Monologue Auction, Selfie Stick z Cat