Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

2023 Chevrolet Corvette dołącza do kanadyjskiej floty policyjnej

Jeden z najbardziej kultowych samochodów sportowych w Ameryce Północnej zasłużył na swoje znaki, ale nie będzie przyzwyczajony do łapania prędkości.


Policja w Kanadzie dodała a 2023 Chevrolet Corvette Z06 samochód sportowy dla swojej floty.

Jak już wspomniałem na wstępie lupy samochodowe Chevrolet był prezentowany na kanadyjskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2023 w zeszłym tygodniu, prezentując barwy C8 Corvette policji prowincji Ontario.

W przeciwieństwie do pliku Potrzeba prędkości Gra wideo, samochód sportowy z silnikiem umieszczonym centralnie nie byłby zaangażowany w szybkie przedsięwzięcia – zamiast tego Corvette została wypożyczona do wykorzystania jako pojazd promocyjny, aby pomóc w rekrutacji sił policyjnych.Jako ukłon w stronę wielkich NASCAR, Dale’a Earnhardta i Dale’a Earnhardta Jr. – którzy obaj jeździli dla Chevroleta – numer „jednostki” został utworzony z boku samochodu przez połączenie ich dwóch numerów wyścigowych.

To nie pierwszy raz, kiedy Corvette została wykorzystana podczas wydarzeń społecznych.

W czerwcu 2022 r. Biuro szeryfa hrabstwa Escambia na Florydzie przyjęło Corvette C7 poprzedniej generacji, którą skonfiskowało przestępcom w celu zaangażowania społeczności.W październiku 2022 r. Żołnierze stanowi w Teksasie wprowadzili zmodyfikowanego Dodge Challenger SRT Hellcat 2020 jako samochód patrolowy na autostradzie, po konfiskacie pojazdu, gdy był używany w nielegalnych wyścigach ulicznych.

Oczywiście niektóre z najsłynniejszych samochodów policyjnych należą do policji w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która używa najbardziej egzotycznych supersamochodów do łapania przestępców.Jego flota obejmuje Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Ferrari FF, Aston Martin One-77, BMW i8, Audi R8 V10, McLaren MP4-12C i Mercedes-Benz SLS AMG.