Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

31 godzin w Centrum Kontroli Misji SpaceX

„Nikt tak naprawdę nie wie nic o finansach SpaceX” – powiedział Lionnet. „Nie ma dostępnego budżetu ani raportu finansowego. Mamy bardzo dużą firmę zatrudniającą 10 000 osób – głównego wykonawcę NASA i Departamentu Obrony – i nie ma żadnych dostępnych informacji na temat jej kondycji finansowej.”

w 2020 rbank inwestycyjny Morgan Stanley oszacował wartość SpaceX wart 100 miliardów dolarów, a sama rakieta Starship warta 11 miliardów dolarów. Morgan Stanley powiedział, że regularne loty statku kosmicznego zakończą się sukcesem StarlinkSzybki internet SpaceX z usługi kosmicznej jest opłacalny. Bank przewiduje, że do 2030 roku Starship będzie wypuszczać na orbitę 10 000 ton ładunków rocznie. Aby matematyka zadziałała, do 2040 r. Lionnet powiedział, że Starship musiałby wystrzelić 46 000 ton. Odpowiada to wystrzeleniu 100 pełnych międzynarodowych stacji kosmicznych rocznie.

Domniemane założenie, powiedział, jest takie, że jeśli cena startowa spadnie za bardzo, „zamierzasz wykładniczo zwiększyć popyt”. Ale pyta: „Jaki byłby pożytek z całej tej masy?”

Dodał, że jest jeden przypadek, w którym liczby działają ze SpaceX.

„Celem SpaceX może być, na podstawowym poziomie, nie osiągnięcie zysku, ale lot na Marsa” – powiedział Lyonette. „Jeśli to kupisz, nic innego tak naprawdę nic nie znaczy. A kiedy łapacz przychodzi po pieniądze, zawsze znajduje kogoś, kto mu je da.”

Siedem godzin po wystartowaniu Crew-5 kolejny Falcon 9 stanął na platformie startowej w Vandenberg Space Force Base, trzy godziny na północny zachód od Los Angeles i znacznie bliżej siedziby SpaceX. Główny ośrodek kontroli misji nadal monitorował lot astronautów, więc drugi zespół pracował w znacznie mniejszym sąsiednim centrum kontroli misji.

Klientem drugiego startu w środę był sam SpaceX – lot wyniesie na orbitę 52 satelity internetowe firmy Starlink. SpaceX ma obecnie 3200 satelitów w kosmosie, a celem jest wystrzelenie kolejnych 39 000 w nadchodzących latach.

READ  Rekonstrukcja enzymu sprzed 2 miliardów lat rozwiązuje długotrwałą zagadkę

Za osłoną mgły w miejscu startu stała rakieta, która wykonała 13 lotów i miała zostać wystrzelona.