Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa aplikacja, która pomoże ludziom jeść pięć porcji owoców i warzyw dziennie

Użytkownicy wybierają jedzenie lub napój z szerokiej gamy ikon. Źródło: Uniwersytet w Bournemouth

Opracowano nową aplikację, aby pomóc ludziom osiągnąć zalecany cel pięciu porcji owoców i warzyw dziennie.

Informuje użytkowników, czy jedzą odpowiednią wielkość porcji, a także odpowiednią żywność, aby spełnić zalecane wytyczne brytyjskich organów ds. Zdrowia.

Poprzednie badania z Bournemouth University odkryli, że podczas gdy większość dorosłych w Wielkiej Brytanii zna przesłanie Pięć dziennie, ich zrozumienie, jak uzyskać do niego dostęp, jest słabe.

„Prawie wszyscy wiedzą, że powinni jeść pięć dziennie” – powiedziała Catherine Appleton, profesor psychologii na Bournemouth University, która kierowała badaniami i rozwojem nowej aplikacji. „Ale kiedy przyjrzeliśmy się trochę dalej, stało się jasne, że wiele osób nie wiedziało, co ma znaczenie dla osiągnięcia celu i nie wiedzieli, co Wielkość porcji Tak jest i niewielu zdaje sobie sprawę, że muszą jeść pięć różnych rzeczy.

„Nasze badania wykazały również, że niższy poziom umiejętności czytania i pisania był związany z niższym spożyciem owoców i warzyw” – dodała.

Dane z Public Health England pokazały, że tylko jedna trzecia dorosłych i 12% osób w wieku 11-18 lat spożywa zalecaną ilość.

Bezpłatna aplikacja SMART-5-A-DAY została stworzona specjalnie, aby pomóc ludziom zrozumieć wielkość porcji oraz to, w jaki sposób ilość spożywanych owoców i warzyw przyczynia się do ich dziennego celu. Użytkownicy wybierają plik owoc lub warzywa, które właśnie zjedli, zostaną poproszeni o podanie, ile zjedli. Aplikacja powie im następnie, czy ta kwota stanowi całość, czy część kwoty i jaka dodatkowa kwota jest potrzebna, aby uzyskać pełną część. Zachowują również całkowity postęp w kierunku celu pięciu posiłków dziennie.

  • Nowa aplikacja, która pomaga ludziom jeść odpowiednią wielkość porcji, aby otrzymać 5 porcji dziennie

    Użytkownicy wprowadzają ilość każdego owocu i warzywa, które spożyli. Źródło: Uniwersytet w Bournemouth

  • Nowa aplikacja, która pomaga ludziom jeść odpowiednią wielkość porcji, aby otrzymać 5 porcji dziennie

    Aplikacja informuje użytkownika, czy spożył całość, czy część porcji, co jest potrzebne do przygotowania pełnej porcji i utrzymuje bieżącą listę postępów do 5 dziennie. Źródło: Uniwersytet w Bournemouth

Tym, co wyróżnia tę aplikację, jest to, że oprócz śledzenia owoców i Warzywa Spożycie, ludzie znają wielkość porcji, dopóki nie dojdą do punktu, w którym sami wiedzą, co muszą zjeść. „Uważamy, że będzie to skuteczne narzędzie do poprawy diety ludzi w dłuższej perspektywie, a nie tylko na krótki okres korzystania z aplikacji” – powiedział profesor Appleton.

badanie Na podstawie poprzedniej wersji prototypu stwierdzono, że przynosi pewne korzyści w zakresie nawyków żywieniowych użytkowników i ich zrozumienia tego, co jest potrzebne do osiągnięcia zalecanego dziennego spożycia.

Opublikowana dzisiaj wersja zawiera kilka aktualizacji opinii uzyskanych po próbie prototypu, co, jak mają nadzieję badacze, doprowadzi do jeszcze większych zmian w zachowaniach żywieniowych wśród użytkowników.

SMART 5-A-DAY będzie dostępny w sklepie Google Play na telefony z Androidem od 29 grudnia.

cytat: Nowa aplikacja pomagająca ludziom jeść pięć porcji owoców i warzyw dziennie (28 grudnia 2022 r.) Pobrano 28 grudnia 2022 r. z https://medicalxpress.com/news/2022-12-app-people-portions-fruit-veg . język programowania

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Poza wszelkimi uczciwymi transakcjami do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Czy rakiety chemiczne lub żagle słoneczne są lepsze do zwracania zasobów niż asteroidy?