Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

40 największych filmów XXI wieku – Wall Street 24/7

Wydaje się, że Hollywood preferuje filmy i seriale o superbohaterach. Chociaż wiele z tych filmów z pewnością otrzymuje dobre recenzje, ich siła polega bardziej na zdolności przyciągania ludzi do kin. Tymczasem wciąż powstają filmy, które cieszą się uznaniem krytyków – zarówno w Hollywood, jak i za granicą. I nie musisz ciężko szukać, aby je znaleźć.

Aby określić 40 najlepszych filmów XXI wieku, Tempo 24/7 opracowało indeks oparty na kilku wskaźnikach, w tym ocenach filmów IMDb, ocenach widowni Rotten Tomatoes i wynikach Rotten Tomatoes Tomatometer. Wszystkie oceny miały jednakową wagę.

Chociaż jesteśmy tylko jedną piątą drogi w XXI wieku, tysiące filmów zostało już wydanych. Przestępcy, potentaci naftowi, uczniowie, kochankowie, marzyciele, sportowcy – wszyscy są na naszej liście najlepszych filmów kinowych od 2000 roku.

Niektóre z tych filmów będą znane niemal każdemu, inne są bardziej tajemnicze, ale warte odkrycia. Dla tych, którzy szukają mniej znanych filmów, Oto 40 najlepszych filmów, których być może wcześniej nie widziałeś.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć 40 najlepszych filmów XXI wieku

Aby zidentyfikować najlepsze filmy XXI wieku, 24/7 Tempo opracowało indeks oparty na kilku wskaźnikach z Internet Movie Database i Rotten Tomatoes. Indeks składa się z oceny filmów IMDb, wyniku widowni Rotten Tomatoes i wyniku Rotten Tomatoes Tomatometer. Wszystkie oceny miały jednakową wagę.

Uwzględniono tylko filmy z co najmniej 25 000 recenzji na IMDb, 5 000 recenzji publiczności na temat Rotten Tomatoes i 10 recenzji krytyków Tomatometer. Dane zebrano w połowie marca 2021 r.

Dodatkowe dane dotyczące krajowych budżetów kasowych i produkcji filmowej pochodziły z branżowego portalu internetowego Dane liczbowe.