Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

430. dzień Ukrainy: Putin dąży do nawiązania stosunków gospodarczych z „przyjaznymi krajami”

430. dzień Ukrainy: Putin dąży do nawiązania stosunków gospodarczych z „przyjaznymi krajami”

W sobotę nad Sewastopolem unosi się dym. / Stringer / Reuters

W sobotę nad Sewastopolem unosi się dym. / Stringer / Reuters

najlepsze tytuły

• W krymskim mieście portowym Sewastopol zapalił się zbiornik paliwa W czymś, co wyglądało na uderzenie dronaI powiedział gubernator zainstalowany przez Moskwę w sobotę.

W piątek Komisja Europejska poinformowała, że ​​w zasadzie osiągnęła porozumienie w sprawie zezwolenia Wznowienie tranzytu ukraińskiego zboża przez pięć krajów Unii Europejskiej które nałożyły ograniczenia.

MSZ Ukrainy poinformowało w sobotę, że w piątek przekazało noty przedstawicielom Polski i Unii Europejskiej na Ukrainie Określenie ograniczenia importu ukraińskiego zboża do krajów UE jako „absolutnie nie do przyjęcia”.

prezydent Rosji Władimir Putin O dekrecie dającym mieszkańcom kontrolowanych przez Moskwę części Ukrainy drogę do rosyjskiego obywatelstwa. Podniósł też maksymalną karę za zdradę w Rosji do dożywocia.

• Putin powiedział w piątek Rosja Musi działać szybko, aby przeciwstawić się „gospodarczej agresji” Zachodu Rozszerzy stosunki z krajami Eurazji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

– Prezydent Korei Południowej Yoon Sok Yul powiedział w piątek, że tak jest konieczne, aby atak Rosji na Ukrainę się nie powiódł I że Seul rozważał swoje opcje, jeśli chodzi o dostarczenie śmiercionośnej pomocy Kijowowi.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie pozwoli Rosji na izolację i mówi, że kraj ten powinien rozszerzyć swoje więzi gospodarcze z Rosją

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie pozwoli Rosji na izolację i mówi, że kraj ten powinien rozszerzyć stosunki gospodarcze z „przyjaznymi krajami” w Afryce, Eurazji i Ameryce Łacińskiej. / Reuters za pośrednictwem osoby trzeciej

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie pozwoli Rosji na izolację i mówi, że kraj ten powinien rozszerzyć stosunki gospodarcze z „przyjaznymi krajami” w Afryce, Eurazji i Ameryce Łacińskiej. / Reuters za pośrednictwem strony trzeciej

dogłębnie

Putin chce, aby Rosja rozszerzyła stosunki z „przyjaznymi krajami”

Rosyjska gospodarka stanęła w tym roku przed wieloma wyzwaniami, w tym słabszym rublem, niższymi dochodami z energii i większą izolacją, ponieważ kraje zachodnie nadal nakładają sankcje za swoje działania na Ukrainie.

READ  Krok w kierunku zielonej transformacji w Polsce

„Dzisiaj, w obliczu zachodniej agresji gospodarczej, parlament, rząd oraz wszystkie władze regionalne i lokalne muszą działać jasno i szybko jako jeden spójny zespół” – powiedział Putin na spotkaniu rosyjskich parlamentarzystów.

„Nie zostawimy Rosji w izolacji. Wręcz przeciwnie, rozszerzymy praktyczne, równe i wzajemnie korzystne stosunki współpracy wyłącznie z zaprzyjaźnionymi krajami Eurazji, Afryki i Ameryki Łacińskiej” – powiedział.

Minister finansów Anton Siłuanow powiedział w piątek, że prognozy Moskwy dotyczące deficytu budżetowego w 2023 roku wynoszącego nie więcej niż 2 proc.

udział w Storyboard: Cotygodniowy biuletyn Przynosząc najlepsze z CGTN w każdy piątek

Źródło: Reuters