Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Epidemia wirusa uderza w Seszele, mimo że większość populacji została zaszczepiona

Seszele mogą pochwalić się tym, że są jednym z najbardziej zaszczepionych krajów na świecie, zaszczepionych jest ponad 60 procent ich populacji, ale obecnie cierpi na pełną epidemię COVID-19.

Doniesiono, że COVID-19 ma większą częstość występowania infekcji w Indiach w przeliczeniu na mieszkańca. Indie zdobyły około punktów Połowa wirusa Corona na świecie Liczba śmiertelnych zakażeń na początku maja wyniosła 414 433 nowych infekcji i 3920 zgonów w samym tylko 8 maja.

Podczas gdy kraje na całym świecie walczą o szczepienie swoich ludzi, Łącznie z Australią, Historia szczepień w kraju wyspiarskim nie była wystarczająca, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

W ubiegłym miesiącu liczba przypadków na wyspie we wschodniej Afryce dramatycznie wzrosła, z ponad 2700 zarejestrowanych przypadków, zgodnie z danymi opublikowanymi w czwartek i zgłoszonymi w raportach. CNN.

Ministerstwo Zdrowia Seszeli stwierdziło, że 33 procent tych aktywnych przypadków zostało już zaszczepionych. Około 20 procent osób przyjętych do szpitala na leczenie zostało również zaszczepionych, chociaż według rządu żaden z nich nie zmarł.

Związane z: Bańka podróżna najprawdopodobniej zostanie zapakowana

W rezultacie na 98 000 mieszkańców nałożono nowe ograniczenia, w tym ogólnokrajową godzinę policyjną od 23:00 do 4:00.

Istnieją również ograniczenia dotyczące poruszania się i zgromadzeń, a rodziny mają zakaz mieszania się, a wszystkie szkoły są zamknięte.

Sklepy powinny być również zamykane o 19:00, śluby i matury zostały zakazane, a także zajęcia sportowe i konferencje w grupach, a ludziom zaleca się pracę w domu. Nie więcej niż cztery osoby mogą przebywać na plażach i w miejscach publicznych, z wyjątkiem celów biznesowych.

Jednak eksperci twierdzą, że wybuch epidemii nie powinien budzić obaw, że szczepionka nie działa, ale raczej służyć jako przypomnienie, że nawet kraje o wysokim poziomie szczepień nie mogą stracić czujności.

Seszele mogły dostać się do gorącej wody po tym, jak kraj zależny od turystyki miesiąc temu zniósł ograniczenia dla większości podróżnych, ponownie otworzył swoje granice i zniósł kwarantanny.

Turystyka stanowi 72 procent PKB narodu wyspiarskiego i zatrudnia ją ponad 30 procent populacji.

READ  Prosta nauka: jak ocean spowalnia zmiany klimatyczne i nie tylko

Kiedy ograniczenia zostały zniesione, w kraju odnotowano mniej niż 3800 przypadków i tylko 16 zgonów w wyniku wirusa.

Według danych Ministerstwa Zdrowia zwiększyło to liczbę przypadków do 9184 i podwoiło liczbę zgonów do 32.

Co zaskakujące, kraj wyspiarski jest nadal otwarty dla turystów, do którego codziennie przyjeżdża około 500 osób.

Związane z: Szef kwarantanny zrezygnował po niepowodzeniu

Sylvester Radigond, Minister Spraw Zagranicznych i Turystyki, powiedział, że wirus prawdopodobnie czai się w kraju, ale dzięki szczepieniu ludzie są bardziej zadowoleni z dystansu społecznego.

Powiedział: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy, po szczepieniach, ludzie widzieli, że każdy, kto zostaje zarażony, nie choruje poważnie, nikt nie umiera i nikt nie cierpi z powodu wielu powikłań”. „Ludzie stracili czujność”.

Radegunde dodał, że dwie osoby przebywały na oddziale intensywnej terapii z powodu wirusa.

„Wniosek jest taki, że szczepionki chronią ludzi. Ci, którzy zostali zaszczepieni, nie cierpią na żadne komplikacje”.

„Nadal jesteśmy przekonani, że szczepionki pomogły krajowi. Mogło być gorzej”.

Wysokie wskaźniki Covid-19 w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania też to widziała Nieznaczny wzrost liczby przypadkówTo skłoniło premiera Borisa Johnsona do wyrażenia zaniepokojenia sytuacją.

Od miesięcy liczba przypadków w Wielkiej Brytanii spada z powodu połączenia udanego programu szczepień i długiej blokady, która jest stopniowo wycofywana.

Ale w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba przypadków znowu zaczęła się zwiększać. W niektórych angielskich miastach liczba nowych infekcji podwoiła się w ciągu tygodnia.

W całym kraju siedmiodniowa średnia krocząca przypadków, która miała spaść do mniej niż 2000 przypadków dziennie, wkradła się do 2300 nowych infekcji dziennie.

Wielka Brytania była jednym z krajów, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii. 4 miliony przypadków w Wielkiej Brytanii to siódme miejsce pod względem wielkości na świecie. Prawie 130 000 osób zginęło.

Jak skuteczne są szczepionki?

Niemniej jednak doświadczenie Seszeli potwierdza dowody na to, że szczepionki COVID-19 są wysoce skuteczne w zapobieganiu ciężkim chorobom, hospitalizacji i śmiertelności, powiedział dr Richard Mihjo, koordynator programu chorób, którym można zapobiegać przez szczepienia, w regionalnym biurze WHO dla Afryki, CNN.

READ  Nowy przełom w katalizie może doprowadzić do ogromnych oszczędności energii

„Jeśli nie wszyscy są chronieni, nie ma powodu, dla którego choroba nie będzie się dalej rozprzestrzeniać” – powiedział.

Wskaźniki skuteczności szczepionek oznaczają, że około 20 procent populacji będzie nadal narażonych na wirusa, nawet jeśli otrzymają szczepionki, według Michaela Z. Lynn, profesor nadzwyczajny neuronauki i bioinżynierii na Uniwersytecie Stanforda.

Powiedział: „Nic dziwnego, że wirus nadal infekuje niektóre osoby, które nie są zaszczepione oraz niektóre przypadki, w których pojawiła się szczepionka”.

Dodał, że dobrą wiadomością jest to, że osoby zaszczepione miały mniejsze szanse na hospitalizację.

Cassie Berry, profesor immunologii na Uniwersytecie Murdoch w Perth, zauważyła, że ​​sytuacja na Seszelach niekoniecznie odwróci się na całym świecie, ponieważ czynniki takie jak marka zastosowanej szczepionki będą miały znaczący wpływ. Na przykład Pfizer ma ponad 90% skuteczność przeciwko ciężkiej chorobie.

Chociaż profesor Perry ostrzegł ludzi, aby nie czekali na konkretną szczepionkę, a tylko po to, aby upewnić się, że zostaną zaszczepieni.

„Szczepionki były bardzo skuteczne w zapobieganiu śmierci” – powiedziała. „Zdecydowanie korzystne jest przyjęcie szczepionki, którą można otrzymać, zamiast czekać na coś idealnego”.

Dodała, że ​​wszystkie kraje muszą uważać na nowe zmienne i transmisję.

Powiedziała: „Wszyscy ścigamy się, aby się zaszczepić, ale nadal musimy pamiętać o dystansie społecznym, a świeże powietrze i maski są bardzo dobre w zapobieganiu transmisji”. „Myślę, że przez jakiś czas dojrzeje”.

Sytuacja w Australii

Były zastępca dyrektora medycznego Australii, dr Nick Cottsworth, również wskazał, że Australia powinna to zrobić Przygotowania do powrotu COVID-19 Przypadki, w których stopniowo otwieramy nasze granice.

Ekspert od chorób zakaźnych odważnie twierdził, że Australijczycy nie mogą dalej żyć w „zamkniętym schronieniu” dla pandemii i powiedział, że całkowite wyeliminowanie wirusa było „fałszywym idolem”, jak wspomniałem wcześniej. Fairfax.

READ  Skamieliny mrówek wielkości kolibra rzucają wyzwanie temu, co wiemy o rozmiarach owadów: ScienceAlert

W międzyczasie rząd australijski spotkał się z krytyką za powolne wdrażanie programu szczepień.

W styczniu rząd ogłosił, że zamierza dostarczyć 4 miliony dawek do końca marca i 40 milionów dawek do końca października, w wyniku czego 20 milionów dorosłych zostanie w pełni zaszczepionych.

Jednak cele nie zostały osiągnięte i przy obecnym tempie około 318 000 dawek tygodniowo możemy spodziewać się osiągnięcia 40 milionów dawek wymaganych do pełnego zaszczepienia dorosłej populacji Australii w połowie sierpnia 2023 r.

Od poniedziałku, Australijczycy w wieku 50 lat A starsi dorośli będą mogli przyjąć cios AstraZeneca w ramach publicznej praktyki partycypacyjnej, gdy rząd federalny wróci do próby szczepienia dorosłej populacji przed Bożym Narodzeniem.

Co najmniej 5,5 miliona dawek domowej szczepionki AstraZeneca zostanie przekazanych rządowi do końca tego tygodnia, a obecnie co tydzień będzie produkowany milion dawek.

Do tej pory w Australii podano około 1,8 miliona dawek szczepionki AstraZeneca.

Ludzie powinni pomyśleć o korzyściach wynikających ze szczepień, które obejmują ochronę osób starszych, umożliwienie podróży międzynarodowych i zapewnienie większej swobody poruszania się po społeczności i uczestniczenia w dużych zgromadzeniach.

Ostatnie dane z Wielkiej Brytanii pokazują również, że szczepionka AstraZeneca może zmniejszyć transmisję o 50 do 60 procent, co oznacza, że ​​jeśli ktoś zostanie zarażony, prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia jest o 50 procent mniejsze.

Amerykańska firma Moderna ogłosiła również nową umowę na dostawy z Australią na 25 milionów dawek Covid19 szczepionka.

Firma biotechnologiczna podała, że ​​obejmowałoby to 10 milionów dawek szczepionki przeciwko oryginalnemu szczepowi koronawirusa w 2021 roku i 15 milionów dawek jego alternatywnego kandydata przypominającego do dostarczenia w 2022 roku.

Firma podała w komunikacie prasowym, że umowa podlega zatwierdzeniu szczepionki komunikacyjnej RNA i ulepszonych kandydatów przez Administrację ds. Produktów Terapeutycznych.