Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

70-letnia kobieta jest ostatnią osobą, która zmarła na rodzaj zapalenia płuc niewiadomego pochodzenia – co najmniej dziewięć innych zostało zarażonych

70-letnia kobieta jest ostatnią osobą, która zmarła na rodzaj zapalenia płuc niewiadomego pochodzenia – co najmniej dziewięć innych zostało zarażonych

Trzecia osoba zmarła w Argentynie z powodu choroby podobnej do zapalenia płuc, która zdaniem władz zdrowotnych ma „bardzo podobne” cechy do koronawirusa.

Ostatnią ofiarą była 70-letnia kobieta – lekarze sugerują, że mogła być „Pacjentem Zero” – która została przyjęta do kliniki zdrowia w północno-zachodnim regionie Tucumán na operację.

Trwają dochodzenia, aby sprawdzić, czy był to pierwszy przypadek rozprzestrzenienia tajemniczej choroby na co najmniej dziewięciu pracowników medycznych, który później pochłonął życie dwóch pracowników.

Przesyłaj najnowsze wiadomości o zdrowiu za pomocą flasha. Ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta kończy się 31 października 2022

Sześciu pracowników zostało początkowo zarażonych, ale od tego czasu liczba ta wzrosła do dziewięciu.

Dziesiątki pierwszych przypadków wykazywały objawy – takie jak wymioty, wysoka gorączka, biegunka i bóle ciała – w ciągu pięciu dni między 18 a 22 sierpnia.

U pozostałych trzech pacjentów, wszyscy pracownicy służby zdrowia, objawy wystąpiły od 20 do 23 sierpnia i wykazywały objawy podobne do pierwszej ciąży z zakażeniem.

Czterech z nich pozostaje w szpitalu w ciężkim stanie, a pozostałych pięciu jest w izolacji. Pozostali pracownicy, którzy mieli bliski kontakt, są ściśle monitorowani.

Wczesne dochodzenia zarzuciły trzem oskarżonym, którzy zmarli z powodu podstawowych schorzeń.

Rządowe organy ds. zdrowia pilnie przeprowadzają testy pobranych próbek, aby ustalić, czym jest choroba i jej pochodzenie.

Regionalny minister zdrowia Luis Medina Ruiz powiedział dziennikarzom, że 70-latek mógł zostać zarażony liczbą zero, ale nadal jest to „w trakcie oceny”.

Ujawnił, że zakażeni i zmarli pacjenci mieli „ciężki stan układu oddechowego z obustronnym zapaleniem płuc… podobny do Covid”.

Wstępne testy wykluczyły COVID-19, grypę, w tym typ A i B, chorobę bakteryjną Legionella i hantawirus, który rozprzestrzenia się przez gryzonie.

READ  Wzrost tlenu na wczesnej Ziemi koreluje ze zmianą długości dnia

Przeprowadzane są dalsze kontrole lokalnego zaopatrzenia w wodę i pobliskich klimatyzatorów w celu ustalenia, czy istnieje jakikolwiek związek z chorobą.

Hector Sall z Regionalnego Kolegium Informacyjnego w Tucumán uważa, że ​​choroba nie została przeniesiona, ponieważ osoby z bliskich kontaktów nie zostały zarażone.

„Nie mamy do czynienia z chorobą, która powoduje przenoszenie się z osoby na osobę” – powiedział.

Do tej pory przypadki ograniczały się do kliniki, a poza centrum medycznym nie było żadnych urazów. W piątek nie zgłoszono żadnych nowych przypadków.

Inni lekarze zlekceważyli wczesne obawy i zasugerowali, że może to być lokalna epidemia, która „zniknie”.

Panamerykańska Organizacja Zdrowia – oddział Światowej Organizacji Zdrowia – prowadzi dochodzenie z władzami Argentyny.