Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

88-letni Polak opiekuje się najstarszą surfingową koroną świata, World News

88-letni Polak opiekuje się najstarszą surfingową koroną świata, World News

Gdynia, Polska – 88-letni polski emeryt Piotr Dudek ma nadzieję, że oficjalnie zostanie najstarszym windsurferem na świecie i nadal lubi walczyć z wiatrem i falami, wchodząc do wody i ucząc dzieci czerpania radości z tego sportu.

Dodek uprawia windsurfing od 40 lat i znany jest pod pseudonimem „Junior”, który nadali mu przyjaciele, gdy miał osiemdziesiąt lat.

„Wyzwaniem jest nauczenie się surfowania i kontrolowania żywiołów i natury, ponieważ jest to walka z wiatrem, wodą i oscylującą deską. Ale jeśli to wszystko się połączy i będziesz surfować, będzie to świetna zabawa – powiedział agencji Reuters w swojej rodzinnej Gdyni nad Morzem Bałtyckim.

„Uprawiam windsurfing dla zdrowia i uważam, że to doskonały sposób na przedłużenie życia” – powiedział Dudek, który przed emeryturą był żeglarzem. „To sport wymagający dużej sprawności fizycznej”.

Obecnie jego jedynym ustępstwem na rzecz starzenia się jest trzymanie się z dala od wody, gdy wzmaga się wiatr, i unika wszystkiego poza umiarkowaną bryzą.

Ale fakt, że mógłby być największym surferem na świecie, zaskoczył go.

„Nie zdawałam sobie sprawy, że jestem najstarsza, ale byłam zaskoczona, że ​​nigdy nie spotkałam na wodzie bliskiej mi (w wieku) osoby. To właśnie skłoniło mnie i mojego przyjaciela do zastanowienia się nad wpisaniem do Księgi Rekordów Guinnessa” – – powiedział Dudek, który w przyszłym tygodniu skończy 89 lat.

Dudek powiedział, że tej wiosny musi surfować co najmniej dwa razy, aby pobić rekord świata, który należy obecnie do 86-letniego mężczyzny. Ma nadzieję, że zostanie on oficjalnie certyfikowany po przesłaniu powiadomienia do Księgi Rekordów Guinnessa.

Swoją pasją nadal dzieli się z innymi.

„Lubię uczyć innych, zwłaszcza dzieci. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i szybko się uczą. Mam wspaniałą grupę uczniów” – powiedział.

READ  Thrillery w stylu dokumentalnym nie są dużo lepsze niż „Trzynaście żyć”