Nr 1 Morgantown zatrzymuje Wheeling Park | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie Caleba Francisa z Cody Nesborough Wheeling Park (00), walczącego w środę przez przyłożenie Jalen Goins (4) z Morgantown, aby zdobyć bramkę przeciwko Mohegansowi w środę.

WILLING – 13-punktowa passa w czwartej kwarcie zrobiła ogromną różnicę, gdy w środę wieczorem Morgantown wygrało Wheeling Park 61-50 w Palace on the Hill.

Wheeling Park (13-8) Mohegans prowadzili 34-31 z czasem w trzeciej kwarcie, ale Morgantown (16-4) pokazało, dlaczego jest numerem jeden w AAAA w tym sezonie i zdobyli 13 punktów w biegu 16 -1, aby objąć prowadzenie z powrotem i trzymaj ją na zawsze.

– Uspokoiliśmy się i wykonaliśmy egzekucję – powiedział trener Morgantown, Dave Tallman. „To tak, jakby ktoś miał wolną noc, przyszli inni faceci i Brody Davis nas podniósł. Różni faceci zawsze pomagają nam wygrywać takie ciasne mecze.”

Davis pokonał pięć 3-te dla Mohegans i zakończył z 17 punktami. Tak samo zabójczy był starszy Brock Gage, który po przerwie zdobył wszystkie 15 swoich punktów.

– Potrzebowaliśmy meczu w latach dwudziestych w przerwie, był tam i mieliśmy dobry trzeci kwartał, ale szczerze mówiąc, myślę, że różnica polegała na Brooks Gage – powiedział trener Park Mike Gibbia. „Myślałem, że trafił za nich główne strzały i umieścił je z przodu”.

Gebea powiedział, że plan Patriotów polegał na utrzymywaniu tempa gry tak wolno, jak to tylko możliwe i próbie powstrzymania siłacza z Morgantown przed szybkim zwiększeniem wyniku.

„Próbowaliśmy nieco zwiększyć nasz atak i staraliśmy się mieć dłuższy dobytek” – powiedział Gebbia. „Wiele drużyn, które grają (Morgantown) próbuje z nimi biegać, a kiedy to robisz, światła gasną. Możemy strzelać wysokie gole przeciwko większości drużyn, w których gramy, ale z Morgantown High musisz zmienić tempo trochę.”

Plan Gebbii zadziałał zgodnie z założeniami, ponieważ Morgantown prowadziło 21-18 w pierwszej połowie, ale Mohegansowi udało się nadrobić tempo w drugiej połowie, by przechytrzyć Park 40-32.

READ  NHL 2022: Australijczyk Nathan Walker w walce na pięści w meczu hokeja na lodzie St. Louis Blues przeciwko Columbus Blue Jackets przed sezonem

„To był ich plan gry na nas już od pięciu lub sześciu lat i nie jest to tajemnicą”, powiedział Thalman z chichotem.

„Wiemy, że spróbują go spowolnić, rozprzestrzenić i być cierpliwym. Myślałem, że w większości nasza obrona była bardzo dobra, szczególnie w pierwszej połowie.”

Park również nie trafił dobrze z peryferii, co Gebbia przyznał się do obrony Morgantown, gdy nieco przyspiesza swój strzał. Caleb Francis i Aiden Davis zrobili to trzy razy, ale kilku innych trzymało się krawędzi.

Mimo to Park zdołał prowadzić 12-2 w trzeciej kwarcie, dając im prowadzenie po raz pierwszy w meczu. Brett Phillips wykonał rzut rożny, prowadząc Patriots 34-31, ale to także początek serii 16-1 dla Morgantown, która ostatecznie zakończyła grę.

W końcu Gebbia wierzyła, że ​​to doskonałe doświadczenie Morgantown dało jej przewagę nad młodszymi Patriotami.

– Numer jeden to ich doświadczenie – wyjaśnił Gbeya. „Po drugie, cała piątka ich nowicjuszy jest w stanie go złapać, uniknąć, zastrzelić i trudno im go chronić”.

Alec Boland prowadził Mohegan z 20 punktami, a Brody Davis (17) i Gage (15) zajęli drugie miejsce.

Z drugiej strony, Tallman był pod wrażeniem Parka i zastanawiał się, dlaczego Patrioty znajdują się poza pierwszą dziesiątką w kategorii AAAA.

„Ludzie są szaleni, nie mają Wheeling Park w pierwszej dziesiątce (ankieta AP)” – powiedział Tallman. Powinni być w pierwszej dziesiątce, są jedną z najlepszych drużyn, w jakich graliśmy przez cały rok i powinni być wyżej w rankingu.

Phillips Park prowadził z 16 punktami przy wsparciu Francisa (14) i Aidena Davisa (12).

Te dwie drużyny mogą spotkać się ponownie za tydzień w mistrzostwach Dystryktu 1, Dywizji 1, jeśli obie wygrają mecze półfinałowe w przyszły wtorek. Numer 4 Morgantown będzie gościł numer 4 Brooke, a numer 2 Welling Park będzie gościł numer 3 John Marshall.

READ  Alex De Minaur kontra Milos Raonic, Richard Gasquet kontra Carlos Alcarez, Jelena Ostapenko kontra Kimberly Birrell Wyniki, remisy, harmonogram, bilety, kursy, godzina rozpoczęcia

Ale zanim rozpoczną się play-offy, Park pojedzie w piątek, by zagrać w Martinsburgu, a Morgantown gościć będzie Musilmana jeszcze tego samego dnia.