Auger-Aliassime pokonuje Hurkacza w ćwierćfinale Halle Open

Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime odpadł z Halle Open po przegranej 7-6 (2), 7-6 (4) z Polakiem Hubertem Hurkaczem w piątek w ćwierćfinale.

Auger Aliassime, czwarty zawodnik z Montrealu, zdobył 21 asów do szóstki Hurkacza i strzelił 38 zwycięzców, 16 razy więcej niż jego przeciwnik.

Jednak w meczu, w którym obaj piłkarze znakomicie utrzymali serw – Auger-Aliassime nie trafił na break pointa, a Hurkacz obronił jedynego gola przed jakim stanął – Hurkacz wykorzystał swoje szanse w dogrywce seta.

Po przegranej 2:1 w pierwszym dogrywce Hurkacz wygrał sześcioma punktami z rzędu i wyprowadził seta. Polak z piątego miejsca nie zwlekał w drugim dogrywce i spowodował cztery faule Auger-Aliassime.

Oglądaj | Wyłączenie Auger-Alessim w Niemczech:

Auger-Aliassime odpadł z ćwierćfinału Halle Open

Czwarty rozstawiony Felix Auger-Aliassime z Montrealu przegrał z piątym Polakiem Hubertem Hurkaczem 7-6 (2) 7-6 (4) w ćwierćfinale w Halle w Niemczech.

Hurkacz zmierzy się w ćwierćfinale z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem, który w ćwierćfinale pokonał Hiszpana Pablo Carreno Bustę 6:4, 6:2.

Tymczasem najwyżej sklasyfikowany Daniil Miedwiediew był mocny w kluczowych punktach, pokonując Roberto Bautistę Aguta 6-2, 6-4.

Miedwiediew zmierzył się z dziewięcioma przerwami i uratował ich wszystkich, aby ustawić się w półfinale z Niemcem Oscarem Ottim.

„Zwycięstwo było dla mnie trudne” – powiedział. „Dzisiaj miałem swój plan i mogłem iść dalej. Zdecydowanie miałem większą przewagę w ważniejszych punktach, ponieważ on miał więcej breakpointów niż ja”.

Miedwiediew rozpoczął grę na korcie trawiastym jako wicemistrz w zeszłym tygodniu w Hertogenbosch. Miedwiediew nie zostanie jednak dopuszczony do gry na Wimbledonie, ponieważ z powodu inwazji na Ukrainę zbanował graczy z Rosji i jej sojusznika Białorusi.

Otti pochwalił pomoc swoich kibiców po ciężkim meczu z Karen Khachanov 4-6, 7-6 (5), 6-4. 51. rozstawiony Ott po raz pierwszy w swojej karierze spróbuje dostać się do finałów ATP w wieku 28 lat, po tym jak rok temu stale awansował z rankingu poza pierwszą 150.

READ  Jeśli Manchester United chce elitarnego stadionu, Old Trafford należy zburzyć