Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aaron Rodgers i Jesse Ventura na krótkiej liście kandydatów na stanowisko wiceprezesa RFK Jr

Aaron Rodgers i Jesse Ventura na krótkiej liście kandydatów na stanowisko wiceprezesa RFK Jr

Niezależny kandydat na prezydenta Robert F. Kennedy Jr. rozważa kandydaturę na swojego kandydata rozgrywającego NFL Aarona Rodgersa lub byłego gubernatora Minnesoty Jessego Ventury.

Znajdują się oni między innymi na krótkiej liście potencjalnych kandydatów, podała we wtorek kampania Kennedy’ego.

Urzędnicy kampanii nie potwierdzili, kto jeszcze znajduje się na liście.

Kennedy (70 l.) rozpoczął w zeszłym roku kampanię prezydencką.

Wcześniej rozważał wyzwanie Joe Bidena w wyścigu o nominację Demokratów, a teraz jako niezależny kandydat stoi przed bitwą o umieszczenie swojego nazwiska na kartach do głosowania w większości lub wszystkich z 50 stanów USA.

Kennedy, członek najsłynniejszej rodziny politycznej Ameryki, zanim założył grupę lobbystów antyszczepionkowych, pracował jako prawnik zajmujący się ochroną środowiska.

Rodgers, gwiazdor rozgrywający grający obecnie w drużynie New York Jets, doznał kontuzji na początku swojego pierwszego meczu w zeszłym sezonie, ale obiecał wrócić do gry w 2024 roku.

Poza boiskiem był krytykowany za wypowiadanie się przeciwko szczepionkom i wygłaszanie szeregu kontrowersyjnych wypowiedzi.

Kennedy opublikował niedawno zdjęcie, na którym spacerują razem.

Nie jest jasne, jak rozgrywający może pogodzić kampanię wiceprezydenta z trudnym sezonem NFL, który może kolidować z listopadowymi wyborami.

Ventura, były wrestler i aktor, został wybrany na gubernatora Minnesoty jako członek Partii Reform, pokonując kandydatów Demokratów i Republikanów w 1998 roku w wyniku niespodziewanego zdenerwowania.

Pełnił tę funkcję przez jedną czteroletnią kadencję, a od czasu odejścia ze stanowiska regularnie napomykał o powrocie do walki politycznej.

Od 2017 roku prowadził program na należącym do Kremla kanale RT America do czasu zamknięcia stacji po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W zeszłym miesiącu pojawił się na wydarzeniu związanym z kampanią wraz z Kennedym w Arizonie.

BBC skontaktowało się z potencjalnymi kandydatami w celu uzyskania komentarza.

Wiele stanów wymaga od niezależnych kandydatów wybrania wiceprezydenta przed ubieganiem się o to stanowisko.

Kampania Kennedy'ego twierdzi, że zakwalifikowała się do tej pory w czterech stanach: Utah, Nevadzie, New Hampshire i na Hawajach.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: RFK Jr. vs. JFK – Czy dostrzegasz różnicę?